Kiracılara site ve ev masraflarını ödemeyin uyarısı geldi!

Kiracılara site ve ev masraflarını ödemeyin uyarısı geldi!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:03
Kiracılara site ve ev masraflarını ödemeyin uyarısı geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde milyonlarca kiracı bulunuyor. Kiracıların ödemiş oldukları çeşitli masraflar bulunuyor. Ancak yeni dönemde uzmanlar tarafından birtakım uyarılar yapıldı. Bu uyarılar hem ev sahiplerini hem de kiracıları yakından ilgilendiriyor. Kiracıları bugüne kadar ödedikleri bazı masrafların yeni dönemde yapılan uyarılar çerçevesinde bundan sonraki dönemde ödemek zorunda olmadıkları belirtildi.


Kiracıların oturmuş oldukları apartmanda ya da sitede aidata yansıyan çeşitli masraflar bulunuyor. Bu süreçte asansörün yenilenmesi, havuz bakımı, çeşitli durumların çıkarmış olduğu masraflar kiracıya masraf olarak yansıtılıyor. Günümüzde apartman ve site yaşantısı giderek artan bir yaşam tarzı olarak ifade ediliyor. Bu masraflar kiracıya aidat olarak yansıtılıyor. Aidatların zaman zaman ödenmemesi apartmanda çeşitli sorunlara neden olabilir.

Apartman Masrafları Ev Sahibi Tarafından Ödenecek!

8

Yeni ev kanunu çerçevesinde bazı düzenlemelerden hem ev sahiplerinin hem de kiracıların haberinin olmadığı belirtildi. Bu süreçte asansörün yenilenmesi, apartman ve site çevresinin düzenlenmesi, havuz bakımı gibi çeşitli masrafların kiracı tarafından değil ev sahibi tarafından ödeneceği belirtildi.Kiracılar bu dönemde çıkan apartman masraflarını ev sahibi ile rahatlıkla görüşebilecekler. Kiracılar bu dönemde sadece ortak olarak kullandıkları asansör ve havuz gibi masraflara katılım gösterebilirler. Ardından yapılacak olan tüm masraflar ev sahibine ait olarak gösterilebilir.

Aidatlar Zamanında Ödenmezse Neler Olur?

Aidatların zamanında ödenmemesi halinde daire sahiplerine site ya da apartman yönetimi tarafından çeşitli uyarılar yapılıyor. Uyarıların ardından aidat ödemelerinin hala yapılmaması halinde aylık olarak yüzde 5 oranında gecikme zammı konularak faizli olarak ödeme yapılıyor. Aidat ödemek kanunu bir yükümlülük olduğu için bundan kaçınılmayacağının altı çizildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.