Kaz Dağları altın ruhsatı hakkında yeni iddia ortaya atıldı

Kaz Dağları altın ruhsatı hakkında yeni iddia ortaya atıldı

ABONE OL
13 Mart 2021 11:56
Kaz Dağları altın ruhsatı hakkında yeni iddia ortaya atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaz Dağları’nda altın aranması için verilen ruhsat bir süre önce büyük tepkilere neden olmuştu. Bir altın şirketinin bu bölgede yapacağı çalışmalarda pek çok ağacın kesilerek bölgenin doğasının bozulmasına neden olabileceği yönündeki endişeler pek çok kişinin tepki göstermek amacıyla ayaklanmasına neden oldu.


Ortaya çıkan endişeler ve tepkiler sonrasında Enerji Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve Alamas Gold isimli altın şirketinin altın arama yönündeki ruhsatlarının iptal edildiği belirtildi. Bu açıklamanın yapılması bir anlamda duruma tepki gösteren binlerce kişinin derin bir nefes almasına yol açmıştı ancak durumun sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı.

Altın Arama Ruhsatı Aslında İptal Olmamış!

Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tepkiler üzerine Kaz Dağları üzerinde gerçekleştirilen altın arama ruhsatının verilen şirket üzerine iptal edildiği belirtildi.
Bu dönemde ortaya yeni bir iddia atıldığı öğrenildi. Ortaya çıkan yeni iddia sonrasında Alamost Gold isimli altın şirketinin bölgede faaliyet göstermesi için gerekli olan ruhsatının iptal edilmediği aksine süresinin uzatıldığı iddia edildi. Bunun ardından yeniden tepkiler çığ gibi büyümeye devam etti. Pek çok kişi altın arama ruhsatının tamamen iptal edilmesi yönünde tepkilerini göstermeye devam ettiği belirtildi. Konu hakkında yeni bir incelemenin başlatılması bekleniyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.