Kayak tatili yapacaklar için Palandöken kayak sezonu uzatıldı

Kayak tatili yapacaklar için Palandöken kayak sezonu uzatıldı

ABONE OL
15 Mart 2021 12:21
Kayak tatili yapacaklar için Palandöken kayak sezonu uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kış tatili yapmak için kar tatili sezonu açıldı. Sezonun açılması ile birlikte pandemiye rağmen pek çok kişinin kayak tatili yapmak için kayak merkezlerine akın ettiği belirlendi. Hatta bu durum çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Kayak sezonunun bu yıl hem işletmeler hem de misafirler için daha verimli hale gelebilmesi için sürecin uzatılması bekleniyor. Bu süreçte Erzurum Palandöken’de bulunan kayak merkezi aldığı yeni bir kararla birlikte kayak sezonunu uzattığını duyurdu.


Deniz seviyesinden olan yüksekliğinin 3 bin 176 metre olmasının ardından Palandöken yapılan milyonlarca lira yatırım sonrasında hizmete açıldı. Hizmet sürecinin uzatılması için yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi.

Nisan Ayında Palandöken’de Kayak Yapılacak!

Kış sezonunun tamamlanması ile birlikte suni kar yağışının yapıldığı yeni bir düzenleme üzerinde çalışmalar devam ediyor. Suni kar üzerinde kayak yapmak ve Nisan ayında da kar yağışının tadını çıkarmak isteyenler için işletmeler tarafından önemli çağrılar yapıldı. Bu sayede Nisan ayının sonuna kadar hizmet verileceğinin altı özellikle çizildi.Genellikle sezonun Aralık ayında yağışlarla birlikte başlamasının ardından bu yıl yağışların beklenen düzeyde olmaması ve pandemi nedeniyle ortaya çıkan yasaklar sebebiyle istenen etkiyi göremediği belirtildi. Bunun üzerine sezonu uzatarak işletmelerin ortaya çıkan farkı da kapatmak istedikleri öğrenildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.