KARÇEL Irakta Kurulacak Olan Fabrika Binasının İmalatı ve Montajı İçin Anlaşma İmzaladı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • KARÇEL Irakta Kurulacak Olan Fabrika Binasının İmalatı ve Montajı İçin Anlaşma İmzaladı

KARÇEL Irakta Kurulacak Olan Fabrika Binasının İmalatı ve Montajı İçin Anlaşma İmzaladı

KARDEMİR'in (Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları) bağlı kuruluşu olan Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, Irak'ın Erbil kentinde gerçekleşecek olan Çelikhane Fabrikası'nın çelik konstrüksiyon imalatı ve montaj projesi kapsamında Galıawa Group firması ile anlaşma yapıldığını belirtti.

ABONE OL
21 Nisan 2021 14:18
KARÇEL Irakta Kurulacak Olan Fabrika Binasının İmalatı ve Montajı İçin Anlaşma İmzaladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARDEMİR’in (Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları) bağlı kuruluşu olan Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, Irak’ın Erbil kentinde gerçekleşecek olan Çelikhane Fabrikası’nın çelik konstrüksiyon imalatı ve montaj projesi kapsamında Galıawa Group firması ile anlaşma yapıldığını belirtti.


KARDEMİR’in yaptığı açıklamada, KARÇEL’in Türkiye’nin en büyük çelik yapı fabrikalarından olduğu bildirildi.

Şirketin yurt dışında ve içinde birçok bilinen kuruluşun inşaat ve montajını paket olarak üstlendiği belirtilen açıklamada, “1966 yılında Türkiye’nin ilk çelik konstrüksiyon atölyesi olarak işlemlerine başlayan KARÇEL, pandemi sebebi ile piyasaların küçüldüğü ve ekonomik faaliyetlerimizin daha da zorlaştığı şu günlerde, almış olduğu projeler ile sektör içerisinde daha güçlü, daha rekabetçi, tüm paydaşları adına daha fazla değer yaratan bir şirket olma yolunda emin adımları ile ilerlemektedir.” denildi.

KARÇEL’in “Fabrikalar Kuran Fabrika” unvanı ve misyonuyla yurt dışı ve içinde proje çalışmalarını son hız sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Bu kapsamda 2021 yılının ilk aylarında elde edilen Ford Otosan çelik konstrüksiyon imalat ve montaj ihalesinin sonrasında, 3 bin 600 tonluk Irak Erbil Çelikhane Fabrika Binası çelik konstrüksiyon imalatı ve montaj projesi kapsamında Galıawa Group firması ile anlaşmaya gidilmiştir.” bilgisi bildirildi.ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.