Kapıköy Gümrük Kapısı uzun aradan sonra yeniden açılıyor

Kapıköy Gümrük Kapısı uzun aradan sonra yeniden açılıyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Kapıköy Gümrük Kapısı uzun aradan sonra yeniden açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını tedbirleri ile vaka sayısında meydana gelen artış sonrasında Kapıköy Gümrük Kapısı 24 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştı. Aradan geçen bir yıla rağmen pandemi şartları nedeniyle açılmamış olması da oldukça dikkat çekmişti. Kapıköy Gümrük Kapısı ile Van ile İran arasında geçişler hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyordu. Geçtiğimiz yıldan bu yana sıkı tedbirlerin alındığı gümrük kapısında geçişlere izin verilmiyordu.


Daha önceki rakamlar baz alındığı zaman günlük ortalama olarak 4 bin İranlı turist için geçişlerin yapıldığı belirlendi. Gümrük kapısının pandemi nedeniyle kapatılmasının ardından Van ekonomisinin ciddi anlamda olumsuz etkilendiği belirlenmişti.

Kapıköy Gümrük Kapısı 17 Mayıs’ta Yeniden Açılıyor!

20

Kapıköy Gümrük Kapısı üzerinden bazı geçişlere izin veriliyordu. Ancak bu geçişler sadece zorunlu ve ticari amaçlı geçişler olarak ifade edilmişti. Gerekli kontrollerin ve sıkı denetimlerin yapılmasının ardından geçişlere izin verildiği belirlenmişti.Yapılan yeni düzenlemeler sonrasında 17 Mayıs tarihinden sonra kontrollü olmak şartı ile Kapıköy Gümrük Kapısı üzerinden tüm geçişlerin yapılmasına izin verilecek. Yapılan açıklama Van ilinde ikinci bir bayram olarak nitelendirildi. Van esnafı da gelecek olan turistten çok umutlu olduğunu dile getirdi. 1 milyondan fazla turist ağırlayan Van, gümrük kapısının açılması ile birlikte yeniden eski hareketli ve bereketli günlere dönmeyi umuyor. Van turizminin bu sayede bayram sonunda yeniden hareketlilik kazanması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir