Kapalı piyasalarda dolar yeniden yükseldi

Kapalı piyasalarda dolar yeniden yükseldi

ABONE OL
23 Nisan 2021 18:16
Kapalı piyasalarda dolar yeniden yükseldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olan piyasalar gün boyu kapalıydı. Bu süreçte küresel piyasalarda işlemler devam ederken Türk lirası üzerinde doların kurmuş olduğu baskının artarak devam ettiği ifade edildi. Türk lirasının bu baskılar karşısında değer kaybı yaşandığı belirtildi.


Dolar fiyatları geçtiğimiz haftaya 8.06 liradan başlamıştı. Dün piyasalarda meydana gelen baskı nedeniyle 8.30 liraya kadar yükseldiği ifade edildi. Bugün yurt içerisinde piyasalar kapalıydı. Ancak yurt içinde piyasaların kapalı olması yurt dışında sakin bir seyrin yaşanmasına neden olmadı. Yurt dışı piyasasında kurda gözle görülür bir yükseliş meydana geldi.

Dolar Fiyatları Yükselişe Geçti

ABD Başkanı Joe Biden’in yeni yapmış olduğu bir çalışma sonucunda zenginler için vergi hazırlığında olduğu belirtilmişti. Bu haberin gündeme gelmesinin ardından benzer para birimlerinin dolar karşısında değer kazandığı belirtildi. Türk lirası ise yaşamış olduğu negatif ayrışma ile dikkat çekti.

Hafta boyunca gelişmekte olan para birimleri düşmeye devam etti. Ancak en sert düşüşü ise Türk lirasının yaşadığı belirtildi. Dolarda meydana gelen düşüş bu süreçte güvenli limanların alınması için bir fırsat olarak değerlendirildi. Kurda meydana gelen dalgalanmalar sonucunda dolar 8.39 liraya kadar yükseldi. Piyasaların kapalı olduğu bu süreç içerisinde yaşanan yükseliş piyasaları derinden etkiledi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir