Kanal İstanbul temellerinin atılacağı tarih belli oldu!

Kanal İstanbul temellerinin atılacağı tarih belli oldu!

Kanal İstanbul projesinin temelleri için Ulaştırma Bakanı sonunda tarih verdi.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Kanal İstanbul temellerinin atılacağı tarih belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zaman zaman çeşitli tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesi için ciddi planlamalar ve adımlar atılmaya devam ediyor. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Bir süredir askıya alındığı düşünülen Kanal İstanbul projesi hakkında çalışmaların aslında aktif olarak devam ettiği bilgisi paylaşıldı.


Geçtiğimiz günlerde Konya-Karaman arasındaki Yüksek Hızlı Tren Hattı’nda bulunan çalışmaların tamamlandığı belirtilmişti. Sürecin tamamlanmasının ardından geri sayım başladı ve test sürüşlerinin yapılmaya başlandığı belirlendi. 2019 yılında büyük oranda yatırım yapıldığı ve bu yatırımlarla birlikte projelerin ileri mühendislik çalışmalarının bir parçası olduğu belirtildi.

Kanal İstanbul Projesinin Temelleri 2021’de Atılacak!

12 2

Kanal İstanbul Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu çalışmaların aktif olarak devam ettiğini ve herhangi bir kesintiye uğramadığını dile getirdi. Açıklamalarında projenin temelinin ne zaman atılacağı konusunda tarih vermesi de dikkat çekti.Kanal İstanbul güzergahına bakıldığı zaman 6 adet köprünün bulunduğu belirlendi. Bununla birlikte Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde temel atma töreninin gerçekleştirilmesi ve böylece çalışmaların hızlandırılması bekleniyor.

İlerleyen dönemlerde yeni köprü çalışmaları içinde projelerin başlaması bekleniyor. İlerleyen yılların Kanal İstanbul projesinin parladığı yıllar olması bekleniyor. Yapılacak projelerin bundan sonraki dönemde yerli müteahhit ve yüklenici firmalarla yapılması ve paranın yerli üreticiye kalması da planlananlar arasında yer alıyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir