Kanada’dan Kripto Borsaların Düzenlenmesiyle İlgili Yeni Yasalar

Kanada’dan Kripto Borsaların Düzenlenmesiyle İlgili Yeni Yasalar

ABONE OL
31 Mart 2021 20:56
Kanada’dan Kripto Borsaların Düzenlenmesiyle İlgili Yeni Yasalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm dünyanın gündeminde olan kripto para borsası, ülkelerin düzenlemeler getirmesine neden olmaya devam ediyor. Son açıklanan bilgilere göre Kanada, kripto para varlıklarının var olan ticareti ile ilgili platformlara pek çok yeni yasa getirdi.


CSA ve IIROC, Kanada hükümeti adına yeni kararların oluşturulması için çalıştı. Yapılan çalışma sonucunda kripto para birimleriyle ilgili yeni yasa yönergeleri ortaya çıkmış oldu.

Alınan kararlar kapsamında, kripto para yatırımı ve transferi yapılan platformlar özel bir lisans almak zorunda olacaklar. Aynı zamanda borsa lisansı da bu platformlara verilecek. Yeni lisanslar, müşterilerin kripto para birimlerinin korumasını, platform üzerinde marj ya da kaldıraç ticaretlerinin yapılmasını sağlayacak.

Portföyünde kripto para bulundurmayan borsa platformları, büyük ihtimalle yeni açıklanan lisansları almak zorunda olmayacak. Fakat herhangi bir kripto para ticareti ya da yatırımı yapılan platformlar, ilgili düzenleyiciye başvurarak, mevzuatları yerine getirecek ve lisans almaya hak kazanacak.Yeni yasa, birçok Kanada ve yabancı kripto para platformunu yakından ilgilendiriyor. Bu kapsamda sadece lisans sahibi platformlar hizmetlerine devam edebilecek.

Konu hakkında açıklama yapan yetkili birimler, yasanın esnek bir yaklaşım sunacağını dile getiriyor. Hizmet verecek platformların, şirket kaydının bulunması ve kripto para borsası için istenen yetkinlik durumlarının karşılanmasının yeterli olacağı ifade ediliyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.