Kalyon Holding Yıl Sonuna Kadar Enerji Sektöründe Dev Yatırım Gerçekleştirecek

Kalyon Holding Yıl Sonuna Kadar Enerji Sektöründe Dev Yatırım Gerçekleştirecek

ABONE OL
11 Haziran 2021 13:34
Kalyon Holding Yıl Sonuna Kadar Enerji Sektöründe Dev Yatırım Gerçekleştirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kalyon Holding uzun zamandır yaptığı yatırımları ile konuşulmaya devam ediyor. PAndemi döneminde pek çok şirket önünü görebilmek için yatırımlarını kısma kararı almıştı. Bunun ardından Kalyon Holding salgın döneminde dahi enerji sektöründe yaptığı yatırımları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Enerji sektörü içerisinde yıl sonuna kadar dev yatırımlar gerçekleştirileceği öğrenildi.


Kalyon Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Kalyoncu bu süreçte yatırımlarını değerlendirdi. Daha önce yapılan yatırımlar ve değerlendirmeler sonrasında 2 bin 600 futbol sahası büyüklüğüne eş olan Güneş Enerji Santrali projesi için ilk adımların atıldığı öğrenildi. Aradan geçen süreç içerisinde pek çok güneş enerjisi panelinin montaj işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Enerji Yatırımları ile Ekonomiye Destek Verilecek

Güneş Enerjisi Santrali için panellerin yüzde 30’luk kısmının tamamlandığının altı çizilmiş oldu. Henüz tamamlanmamış olmamasına rağmen Türkiye’de en büyük güneş enerjisi merkezi haline geldiği ve böyle tanımlandığı belirtildi. Tamamının bitmesi ile birlikte dünya genelinde en büyük 5 santralden sadece birisi olacağı ifade edildi.

Ekonomik sürece destek verebilmek için enerji yatırımlarının da yıl sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Yıl sonuna kadar gerçekleştirilen planlamalar sonrasında toplam enerji alanında yapılacak toplam yatırım miktarının 1.4 milyar dolar civarında olması bekleniyor. Santralin tamamen yapılması ile birlikte ekonomiye katkı sağlaması bekleniyor. Böylece yıllık olarak ülkede 400 milyon dolarlık döviz çıkışı engellenebilecek.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.