Kalekim gerçekleştireceği halka arz sonrası yatırıma yönelecek

Kalekim gerçekleştireceği halka arz sonrası yatırıma yönelecek

ABONE OL
5 Mayıs 2021 11:34
Kalekim gerçekleştireceği halka arz sonrası yatırıma yönelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kale Şirketler Grubu tarafından bir süredir halka arz için çalışmaların gerçekleştirildiği ifade ediliyordu. Kalekim için bu süreçte şirketin paylarının halka arzı için başvuruda bulunduğu belirlendi. Halka arz başvurusu bu süreçte Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda onaylandı.


Kale Holding CFO’su olan Haluk Alperat konu hakkında bir açıklamada bulundu. Halka arz kapsamında gerçekleştirilecek olan ek gelirler sonrasında 34.5 milyon lira nominal bedelli payın halka arz olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu ise şirketin payının yüzde 30’luk kısmına denk geliyor.

Elde edilecek halka arz gelirinin nasıl değerlendirileceği merak ediliyordu. Bu süreçte yeni yatırımlar için kullanılması yönünde ortak bir karar verildi.

Halka Arz Gelirlerinin Büyük Kısmı Yatırımda Kullanılacak

18 2Halka arz sonucunda elde edilen gelirlerin tamamının şirketin gelecekte daha büyük karlar elde etmesi ve büyümesi için yatırımda kullanılmasına karar verildi. Bunun için gelirin yaklaşık yüzde 60 ile yüzde 70’lik kısmının yurt içi yatırımları için değerlendirilmesi bekleniyor. Geriye kalan yüzde 30 ve yüzde 40’lık kısmının ise yurt dışı yatırımları için değerlendirilmesine karar verildi.

Şirketin mevcut fabrikalarını büyütmek, yeni üretim alanlarını farklı bölgelerde kurmak ve farklı coğrafyalarda büyümelerine destek vermek gibi çeşitli planlamaları bulunuyor. Yapılacak olan yatırımların verilmiş doğru bir karar olduğu savunuluyor. Yeni dönemde bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yönteminin benimsenmesine karar verildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
    AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir