Kafe ve restoranlar kapandı mı? Çalışma saatleri ne oldu?

Kafe ve restoranlar kapandı mı? Çalışma saatleri ne oldu?

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Kafe ve restoranlar kapandı mı? Çalışma saatleri ne oldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salgının mutasyon geçirmesi ve vaka sayılarının artması ile birlikte sadece restorantlar için yeni önlemler alınmaktadır. Kafeler ve restorantlar 07.00-19.00 saatleri arasında çalışma gösterecek. Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüs Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan sosyal mesafe koşulları göz önünde bulundurularak açık ve kapalı alanlar için ayrı ayrı olacak şekilde yüzde 50 kapasite sınırlaması oranı uygulanarak işletmede bulunabilecek masa ve koltuk sayısı ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı tespit edilecek.


Bu kısıtlama özellikle orta ve yüksek riskli bölgelerde daha sık kontrol edilecek. Çok yüksek risk grubunda yer alan şehirlerde yer alan yeme ve içme işletmeleri, 10.00-20.00 saatleri arasında paket servisi veya take-away şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis veya self servis şeklinde hizmet verebilecek olup buna ek iş yeri içerisinde müşterilerine hizmet sunamayacaklar.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.