Kadın kooperatiflerinin hazırladığı 140 projeye devletten karşılıksız destek!
  • Eko Ayrıntı
  • Ekonomi
  • Kadın kooperatiflerinin hazırladığı 140 projeye devletten karşılıksız destek!

Kadın kooperatiflerinin hazırladığı 140 projeye devletten karşılıksız destek!

ABONE OL
7 Mayıs 2021 13:43
Kadın kooperatiflerinin hazırladığı 140 projeye devletten karşılıksız destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında kadın kooperatifleri tarafından hazırlanmış olan projeler incelemeye alındı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu yıl Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı adı altında çeşitli illerde faaliyetlerine hız kesmeden devam eden kadın kooperatifleri için destekte bulunacaklarının müjdesini verdi.


Şimdiye kadar 127 kadın kooperatifi tarafından çeşitli projeler hazırlandı. Hazırlanan projelerden 140 tanesi özel incelemeye alındı. Bu projelere destek ödemelerinin yapılmasına karar verildi. Hibe desteği ile birlikte kadınların projelerinin ve fikirlerinin de desteklenmesi planlanıyor.

Ticaret Bakanlığı Kadınlara Destek Ödemesi Yapacak!

11 4

Ticaret Bakanı Mehmet Muş sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Kadın kooperatifleri tarafından hazırlanmış olan projelere verilecek destek ödemelerinin 150 bin liraya kadar olan kısmı geri ödemesiz olacak. Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinde de konu hakkında değerlendirmelere yer verildi. Kadınların hem üretime hem de istihdama katkı sağlamaları için desteklenmelerinin ne kadar önemli olduğunun altı çizildi.Geçtiğimiz yıl üretim ve istihdam alanında yerli teknolojiler kullanılarak, yeni fikirler desteklenerek tasarrufların kooperatif fikri ile gerçekleştirilmesi için Kooperatif Destek Programı hazırlandı. Geçen yıl bu projenin ilk kez hayata geçirildiği belirlendi. Kadın kooperatiflerinin kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi noktasında da kadın girişimcilerinin aslında ekonomiye ciddi katkılar sağladıkları ve kadın emeğinden elde edilen sermayenin kullanılmasının çok daha değerli olduğu belirlendi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.