Kadın Girişimciler Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor!

Kadın Girişimciler Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:13
Kadın Girişimciler Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınlar el emeği ürünlerini satıp ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul’da açılan Maharetli Eller Çarşısında 500’ü aşan kadın iş buldu. Yaklaşık olarak 1500 ürünün yer aldığı dükkanda emekçi kadınlarla bir araya gelip Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin konuyla alakalı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada:


“Vatandaşlarımız fabrikasyon ürün değil, el emeği ürünleri gelip buradan alabiliyor veya hediye ediyorlar. Kadınlara destek olabilmek için herkesi buraya davet ediyoruz” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, kadın girişimcileri desteklemek ve aile kurumu ekonomik yönde güçlü kılmak için Maharetli Eller Çarşısı’nı ziyaret etti. 500’den fazla kadın girişimcinin, yaklaşık bin 500 ürünü satma imkanı bulduğu dükkanda, kadınlar emeklerinin karşılığını bularak çocuklarının eğitimine ve aile ekonomisine katkı sağladığını söyledi. Kadınlarla bir araya gelen belediye başkanı Mevlüt Öztekin, tüm kadınlara çiçek dağıtarak, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Bugünümüzü Emekçi Kadınlarımızla Geçirmek İstedik!

Bugünü emekçi kadınlarla birlikte geçirmek istediklerini söyleyen Öztekin, “Bu çarşıda ilçemizde ikamet eden yaklaşık 500’e yakın hemşehrimizin kendi el emeği ürünlerini sattıkları bir mekan. Biz bugünü özellikle burada emekçi kadınlarımızla geçirmek istedik. Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Göreve gelmeden önce söz verdiğimiz 53 projemiz vardı. İlk hizmete geçirdiğimiz proje de bu oldu. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdik. Ev ekonomisine girişimci olarak kadınların destek olmak için, kendi el ürünlerini pazarlayıp satabilecekleri bir mekan olsun istedik. Çok güzel ürünler ortaya çıktı. Çocuk ürünlerinden, büyüklerin kullanabileceği birçok el işi ürün çıktı. Burada da sergileme fırsatı bulduk. Vatandaşlarımız fabrikasyon ürün değil, el emeği ürünleri gelip buradan alabiliyor veya hediye ediyorlar. Kadınlara destek olabilmek için herkesi buraya davet ediyoruz” dedi.500u askin kadin girisimci el urunlerini satiyor ev ekonomisine katki sagliyor 3920 dhaphoto2

Ev Ekonomilerine Katkı Sağlanıyor..!

Dükkanda ürünlerini alıcıyla buluşturan 50 yaşındaki Ayşe Kaya, “Burada el emeği ürünlerimiz var, başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bize çok büyük katkı sağladı. Pike takımları, salon takımları gibi el işlerim var. Benim ürünlerime çok talep var. 1 senedir buradayım, birçok ürünüm satıldı ve yenilerini üretiyorum. Ev ekonomimize büyük bir katkı oluyor, kadınların daha çok güçlenmesine katkı sağlıyor. Böylece ayakta kalabiliyoruz. Güzel bir kazanç elde ettim, burada çocuklarımızın geleceği için çalışıp, onları okutuyoruz” dedi.

Taleplere Yetişemiyoruz!

Şadiye Uyanık da, “Ben genelde dantel sarma üzerine çalışıyorum. Bu tarz üzerine eğitim aldım. Başkanımızdan Allah razı olsun. Çok güzel işler çıkardık ve çok güzel satışlarımız oldu. Evimize katkımız oldu. Ben İSMEK’ten öğrendiklerimle hepsini yaptım. Benim yaptığım işler için talep çok fazla, yetiştirmeye çalışıyorum. Çocuklarıma, evime, eşime her şeye katkım oldu. Hala devam ediyorum” ifadelerini kullandı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir