Julius Baer, Yayınladığı Türk Hisseleri Tavsiye Bültenini Revize Etti

Julius Baer, Yayınladığı Türk Hisseleri Tavsiye Bültenini Revize Etti

Türkiye piyasalarında bugün yaşanan dalgalanma ve sert satış baskısı, uluslararası yatırım tavsiyesi veren kurumların da dikkatini çekti. Julius Baer daha önce yayınlamış olduğu Türk hisseleri hakkındaki tavsiye raporunda revizeye gitti.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:20
Julius Baer, Yayınladığı Türk Hisseleri Tavsiye Bültenini Revize Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye piyasaları hakkında rapor yazıp, tavsiyede bulunan kurumlar hafta sonu yaşanan TCMB başkanı görevden alma olayı ve bugünkü Türkiye piyasalarının beklenenden daha hareketli bir şekilde olmasından dolayı, verilen tavsiyelerde revize işlemi uyguladı.


Julius Baer, Türk hisse senetleri için daha önce vermiş olduğu ‘nötr’ tavsiyesini, alt piyasa getirilerine indirerek revize etti. Kurumun gelişmekte olan piyasalardan sorumlu stratejisti Mathieu Racheter, TCMB başkanlığında yaşanan görev değişimi sonrasında para politikasında yaşanabilecek bir U dönüşüne dikkat çekti ve muhtemel yatırımcı iştahının tersi yönde hareket edebileceğini öngördü.

Daha önce yayınlanan kurum değerlendirmesi revize edilerek, şu analiz yapılıp duyurulmuştur:

“Türkiye hisse senetlerine bakıldığında, hisse senedi enflasyonu ile en kırılgan gelişmekte olan ekonomiler olma özelliğini korumaya devam etmektedir. Enflasyon ile değerleme faktörleri arasında doğrudan ters bir korelasyon mevcuttu.MSCI Türkiye Endeksi gelişmekte olan piyasalarda en ucuz hisse senedi endeksi olmaya devam ediyor ve bu da enflasyondaki düşüş eğiliminin devam etmesine neden olacak.”


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.