JP Morgan Bitcoin (BTC) İçin Tahminini Güncelledi

JP Morgan Bitcoin (BTC) İçin Tahminini Güncelledi

ABONE OL
6 Nisan 2021 11:58
JP Morgan Bitcoin (BTC) İçin Tahminini Güncelledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan kısa bir süre yaptığı duyuru ile Bitcoin (BTC) için yaptığı değer tahminini güncelledi. Business Insider tarafından yayınlanan raporda JP Morgan’ın Bitcoin değer hedefini 146 bin dolar seviyelerinden 130 bin dolara çekmiş durumda. Bankanın bu güncellemeye sebep olarak ise altında yaşanan düşüşü gösterdiği biliniyor. Son günlerde altın piyasalarında yaşanan düşüşle birlikte BTC için de kurumsal yatırımcıların temkinli davranacağı düşünülmekte. Rapordaki açıklama ise şu şekilde:


“Altının fiyatındaki düşüş, altının dijital alternatifi olarak Bitcoin’in yukarı yönlü potansiyelini de mekanik olarak düşürdü. Normalde Bitcoin’in değerinin daha fazla yükselmesi gerekecekti.”

Haberimizin hazırlandığı saat itibariyle altın yaklaşık olarak 1729 dolardan işlem görüyor. Ayrıca JP Morgan’a göre Bitcoin uzun vadede altınla aynı volatilite seviyesine gelebilir. Bu durumda da kurumsal yatırımcıların uzun vadede Bitcoin’e daha fazla ilgi göstereceği düşünülüyor:

 “Bitcoin ile altın arasındaki dalgalanmalarda benzer bir tablonun yaşanması için biraz süre geçmesi gerekecektir. Bu süre çok yıllı olabilir.” En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.