Japon Firmalarının Yüzde 35’i Borçlu

Japon Firmalarının Yüzde 35’i Borçlu

Devletin Tokyo merkezli anket ve araştırma kurumu TSR'in araştırmasına göre, küçük ve orta ölçekli Japon işletmelerinin %35'i borçlu durumda.

ABONE OL
19 Nisan 2021 08:53
Japon Firmalarının Yüzde 35’i Borçlu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devletin Tokyo merkezli anket ve araştırma kurumu TSR’in araştırmasına göre, küçük ve orta ölçekli Japon işletmelerinin %35’i borçlu durumda.


Kamuya ait NHK’ya bağlı Tokyo Shoko Research kuruluşu tarafından nisan ayı başında yapılmış olan araştırma sonuçları Japonya için korkunç bir veriyi ortaya koydu. Araştırmanın sunmuş olduğu verilere göre, 8400 küçük ve orta ölçekli işletmenin yüzde 35’lik bölümünün borç batağında olduğu; ayrıca bu borçları karşılamaya yetecek durumlarının da olmadığı ortaya çıktı.

Restoranlar, gıda ve meşrubat tedarikçileri ise sektörel bazda incelendiğinde en çok borç batağına düşen firmalar arasında en üst sırayı paylaştı.

Ayrıca bu borçlanmanın esas sebebinin kovid-19 salgınında oluşan ortam ve olumsuz piyasa koşulları olduğu ortaya çıktı. Yine yapılan araştırmaya, göre firmaların 3’te 2’lik bölümü tercihli kredi kullanım fırsatına tabi tutuldu. Fakat pandeminin getirmiş olduğu olumsuz koşullar geri ödemeleri zora soktu.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir