İzmir Doğalgaz Dağıtım Aş. daha çok haneye doğalgaz ulaştıracak

İzmir Doğalgaz Dağıtım Aş. daha çok haneye doğalgaz ulaştıracak

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:00
İzmir Doğalgaz Dağıtım Aş. daha çok haneye doğalgaz ulaştıracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Doğalgaz Dağıtım Aş. tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Şirketin 2021 yılı programını hazırladığı belirlendi. Program kapsamında yıl içerisinde 85 bin 700 haneye daha doğalgaz ulaşımının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yeni hedeflemelerde pek çok hane yıl içerisinde doğalgaza kavuşmuş olacak. Koronavirüs salgını nedeniyle şirket içerisinde de tedbirlerin alındığını ve tedbirler devam ederken büyümek ve daha çok kişiye ulaşmak için yapılan yatırımların hız kesmeden devam edeceği ifade edildi.


İzmir Doğalgaz Dağıtım AŞ. tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında 2005 yılında İzmir’in doğalgaz işletmesini ve dağıtım sürecini üzerine aldıklarını belirttiler. O tarihten bu yana yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilen yatırımlar sonrasında 26 ilçenin doğalgaza kavuştuğu açıklandı. Doğalgaz aboneliği alan kişi sayısı ise bu tarihten bu yana 939 bin olarak açıklandı.

Doğalgaz Almayan Hanelere Ulaşılacak!

24 1

Şirketin pandemi tedbirleri kapsamında daha büyük yatırımlar yapmak için planlamalar yaptıkları belirlendi. Şimdilerde belirlenen 26 ilçenin olduğu ifade ediliyor. 26 ilçe ile birlikte toplam 305 mahalle içerisinde yatırımlar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek.Yatırım çalışmalarının şimdiden başladığı öğrenildi. Bu noktada 71 kilometre uzunluğunda çelik hat, 466 kilometre uzunluğunda ana hat ve 290 kilometre uzunluğunda servis hattının üretilmesi için kollar sıvandı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte toplam 85 bin 700 hane sorunsuz bir şekilde yıl içerisinde doğalgaz kullanmaya başlayacaklar. Yapılan yatırım programları ile şirketin gelişmesi bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.