İsveç Kendi Dijital Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor

İsveç Kendi Dijital Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor

ABONE OL
16 Nisan 2021 09:17
İsveç Kendi Dijital Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsveç Merkez Bankası (Riksbank) kendi dijital paralarını çıkartmak üzere yola koyulduklarını açıkladı. Genelde Asya ülkelerinden gelen dijital para girişimi bu sefer İsveç tarafından gelince aslında birçok kişiyi şaşırttığını söyleyebiliriz. İsveç tarafından gelen bu haberle birlikte ilerleyen dönemde artık birçok ülkenin kendi dijital parasını çıkartması sürpriz olmayacaktır.


İsveç Merkez Bankası (Riksbank) Başkanı Stefan Ingves tarafından yapılan açıklamada kendi dijital paralarının 5 yıl içerisinde hazır olabileceğini savundu. Şimdiden pilot çalışmalara başladıklarını kaydeden Ingves bu konuya daha fazla odaklanacaklarını belirtiyor. Ayrıca İsveç dünya genelinde en az nakit para kullanım oranına sahip ülkelerden birisi olduğu için bu planın en fazla uyum sağlaması beklenen ülkelerden de birisi diyebiliriz. Bu yüzden devlet bünyesinde bir dijital para çıkartılması fikri halk tabanında da olumlu karşılandı.

Hackerlar Emniyet Müdürünün Telefonunu Ele Geçirip Kripto Para Aldılar


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir