İstanbul ve Afyonda Teknoloji Bölgeleri Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul ve Afyonda Teknoloji Bölgeleri Çalışmaları Devam Ediyor

ABONE OL
5 Haziran 2021 10:59
İstanbul ve Afyonda Teknoloji Bölgeleri Çalışmaları Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı imzalı olarak Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir karar sonrasında İstanbul ve Afyonkarahisar bölgelerinde teknoloji bölgeleri incelemeleri yapıldı. İstanbul ve Afyon bölgesinde bulunan bazı alanlar belirlendi ve teknoloji geliştirme bölgesi olarak ifade edildi.


Buna göre, sınır ve koordinatları belirtilen alanın “Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Teknopark Ek Alanı” olarak tespit edilmesine Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu gereğince karar verildi.

İstanbul’da sınır ve koordinatları gösterilen alanların da “Esenler Akıllı Şehir Odaklı İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi” olarak tespit edilmesi uygun bulundu.

Cumhurbaşkanı Kararı ile “Hatay Dağ Ceylanı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası”nın sınırları da değiştirildi.Bir diğer kararla da Mersin’in Mezitli ilçesi ile Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki bazı alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.