İslami Kripto Para Geliştirildi: Caizcoin

İslami Kripto Para Geliştirildi: Caizcoin

ABONE OL
17 Mart 2021 20:37
İslami Kripto Para Geliştirildi: Caizcoin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İslami usullere uygun geliştirilen Caizcoin, Türkiye’de gündem konusu oldu. “İslam alimlerinden onayı olan” ve “İslami koşullara uygun” olduğu söylenen Caizcoin’in, 2021 Şubat ayında yerel bir televizyonun Avrupa kanalına Türkçe reklam verdiği ortaya çıktı.


İslami Usullere Uygun Kripto Para

“İslami usullere uygun” olarak geliştirdiği iddia edilen kripto para birimi, Caizcoin olarak kendini nitelendiriyor. 2021 yılının Şubat ayında kurulmasına rağmen Türkiye’de yeni gündeme gelen kripto para çeşidi Milliyet yazarı Güneri Civaoğlu’nun bugünkü köşe yazısında kendine yer buldu.

caizcoin kripto para

Almanya’nın Frankfurt bölgesinde merkezleri bulunan Caizcon’in internet sitesinde birtakım bilgiler de yer alıyor. Sitede yazdığına göre Caizcoin, “İslam alimleri tarafından İslami finans hukukuna tamamen uygun olarak” faaliyet yürütüyor.Sitesinde belirtiğinde göre Ethereum temelli Caizcoin’nin hedefleri de bir hayli geniş ve büyük. Kripto parayı kuranlar, bu girişimin küresel bankacılık varlıklarında ve yatırımlarında, 162 trilyon dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor.

Sistem Hakkında Detaylı Bilgi Bulunmuyor

Müslümanları ve Müslüman olmayanları “İslami kripto paraya” yatırım yapmaya çağıran Caizcoin’in alışverişlerde de kullanabileceği ifade ediliyor. İnternet sitelerinde yer alan bilgiye göre Caizcoin’i almanın üç farklı yolu bulunuyor.

Bunlardan biri Ethereum ağında geliştirilen token’ları destekleyen MetaMask cüzdan sistemini kullanmak. İkincisi Ethereum ile üçüncüsü ise Caizcoin’e bir form göndererek kripto parayı gerçek parayla satın almak.

Caizcoin’den nasıl kâr edildiği ve sistemin nasıl çalıştığına yönelik detaylı bilgiler bulunmuyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.