iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? Tanıtım Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? Tanıtım Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

ABONE OL
1 Nisan 2021 10:24
iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? Tanıtım Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Apple’ın en çok sattığı ürünü olan iPhone akıllı telefonlar yıllardır evrim geçiriyor. Bir sonraki tasarım genelde bir öncekinden tamamen farklı oluyor. iPhone X ile, tuşlu telefon üretmeye bırakan Apple, iPhone SE modelleri ile tekrar tuşlu telefon dünyasında yeni bir ürün tanıtmış ve hatta son yapılan etkinlikte iPhone 7 modeli ile neredeyse birebir aynı olan yeni iPhone SE 2 ile karşımıza çıktı. Şimdi ise sırada iPhone 13 var. iPhone 13’te olması beklenen özellikler, tanıtım tarihi ve tahmini fiyatını bu haberimizde paylaşacağız.


iPhone 13 ne zaman çıkacak?

iPhone 13’ün gelecek Eylül ayında yapılması beklenen Apple etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. 2021 yılına damga vuracak olan modelde en ilginç özellik şarj girişinin olmayacağı yönünde ama elbette bu sadece bir iddiadan ibarettir. Türkiye’nin lider teknoloji platformu Webtekno’nun iPhone 13 ile alakalı hazırladığı videonun hepinizin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Geçmiş iPhone modelleri tanıtılmadan önce iddiaları gerçekleşen kişilerin yeni iPhone 13 ile alakalı tahminleri de bu videoda yer alıyor.^

iPhone 13 tanıtım tarihi için net bir rakam veremiyoruz ama Eylül ayının ilk haftasında yapılması beklenen Apple etkinliğinde videoda görmüş olduğunuz özelliklere sahip yeni bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi bekleniyor.Pil teknolojisinde yenilik olabilir

Apple’ı diğer telefonlardan ayıran en kötü özellik pil konusudur. iPhone modellerinde, diğer Apple ürünlerine nazaran pil, yani batarya süresi çok ciddi bir sorundur. Son parlaklık açıldığında telefonunuzu 1-2 saat kullanabiliyorsunuz. Apple’ın bu sorunu ortadan kaldırmak için 2021 yılını seçtiğini düşünüyoruz. Yeni iPhone modelinde pil teknolojinde yapılacak yenilikler ile satışlar artırabilir.

Yeni iPhone 13 fiyatın ekonomik olacak

Amerikalı şirket Apple, bütün cihazlarını uygun fiyata satışa çıkarıyor fakat ülkemizde uygulanan vergilerden dolayı fiyatları el yakıyor. iPhone 13 fiyatı, Amerika’da çok uygun bir fiyat olan 750 dolar civarında olacak. Türkiye’de ise yeni iPhone modelinin diğer iPhone modellerinde göre daha ekonomik olan 10.000 TL bandında satışa çıkacağını tahmin ediyoruz. Vergilerin artması bu tahminlerimizi yükseltebilir.

yeni iphone 13 haberi

iPhone 13 fiyatını belirleyen en önemli etken kullanılan kamera teknolojisi ve telefonun malzemesidir. Hal böyle olunca yeni modeldeki fiyat düşüklüğü ile çok farklı iPhone 13 modelleri göreceğimizi de tahmin ediyoruz. Yani mini, pro, lite gibi modeller ile telefonun fiyatını belirleyen özelliklerde değişiklik olacaktır.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.