DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,39

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
İnternet Alışverişlerinde Tasarruf Sağlayan 5 Tüyo

İnternet Alışverişlerinde Tasarruf Sağlayan 5 Tüyo

ABONE OL
15 Mart 2021 18:37
İnternet Alışverişlerinde Tasarruf Sağlayan 5 Tüyo
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandeminin de etkisi ile internetten üzerinden çevrim içi alışveriş bir hayli yükselişe geçti. İnternet alışverişlerinde tasarrufa geçmenizi sağlayacak olan 5 tüyo, ay sonunda bütçenizin sarsılmasının önüne geçecek. Son zamanlarda neredeyse bütün çevrim içi alışveriş sitelerinde büyük indirimler, efsane kampanyalar ve kaçırılmayacak fırsatlar karşımıza çıkıyor.


İnternet üzerinden alışverişin yaygınlığı arttıkça da çevrim içi alışveriş siteleri de aynı oradan çoğalıyor. İhtiyaç duyduğunuz bir ürünü direkt alışveriş sepetine atana kadar da birçok gereksiz şeyi satın alabiliyoruz. Bu durumda bütçemize çoğu zaman zarar veriyor. İnternet alışverişlerinde tasarruf yapmanızı sağlayan 5 tüyo listesini ekoayrinti.com olarak sizler için derledik.

1. Dinamik Fiyatlandırmaya Dikkat Edin

online alışveriş tüyoları

Dinamik fiyatlandırma, her kullanıcının alışkanlıklarına göre farklı fiyatların yer aldığı, her e-ticaret sitesinde özel olarak geliştirilmiş bir tür algoritma sistemidir. Eğer siz kampanyaları ve fırsatları takip etmeyen, ilk gördüğü ürünü satın alan, indirimlerden yararlanmayan bir kullanıcı iseniz sistem size fiyatları olduğu gibi sunar.Dinamik fiyatlandırma algoritmasında kaçınmak için göz atma geçmişini ve çerezlerinizi temizleyebilir, sosyal medya hesaplarınızdan çıkış yapabilir ve gizli mod ile alışveriş sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle özgür bir şekilde piyasa araştırması yapabilir, gereksiz alışveriş yapmaktan kaçınabilirsiniz.

2. E-bülten Aboneliklerine Şans Verin

online alışveriş tüyoları

Kullanıcıların çoğu, çevrim içi ortamda alışveriş yaptığı sitelerin e-bültenlerine abone olmaz. Fakat bu tarz bültenlerde kullanıcılar için sunulan birçok kampanya ve indirim yer alır. Birden çok kampanya ve özel indirimleri alabileceğiniz, çevrim içi alışverişte size ayrıcalık sunan e-bültenlere bir şans vermekte fayda var. Zira e-ticaret sitelerinin çoğu, e-bülten abonelerini arttırmak adına ciddi indirimleri bültenleri aracılığı ile bildiriyor. E-bülten sayesinde indirim ve kampanyalardan anında haberdar olabilir, internet alışverişinde ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz.

3. Kredi Kartları Çoğu Zaman Kampanya Yapar

internet alışveriş tüyoları

İnternet alışverişinde ödeme yaptığınız kredi ve banka kartları, çoğu zaman yaptığınız harcamalarda ayrıcalıklar ve indirimler sunar. Kartını kullandığınız bankaların sitelerinde “kampanyalar” bölümüne ara sıra göz atın. Böylece çevrim içi alışveriş ödemelerinizde ayrıcalıkları yakalamış olursunuz.

4. Fiyat Karşılaştırma Sitelerine Göz Atın

fiyat karşılaştırma siteleri

İndirimler, kampanyalar, cazip fırsatlar derken bazı e-ticaret sitelerinde önce yükseltilip sonra “indirim” adı altında normal fiyatından satılan birçok ürün yer alabiliyor. Bunun yapılmasının en büyük sebebi ise sizin algınızla oynamak ve indirimde olan bir ürünü kaçırmamanızı sağlamak. E-ticaret sitelerinde sıkça yapılmaya başlanan bu “şark kurnazlığı”, ürünleri normal ya da üst fiyattan satın almanıza neden olabilir. Bu durumla karşılaşmamak için fiyat karşılaştırma sitelerine girin ve satın almak istediğiniz ürünü birçok sitede kolayca karşılaştırın. Böylelikle ürünün gerçek fiyatını ve aylar içinde nasıl bir fiyat çizgisinde ilerlediğini öğrenmiş olur, fazladan para ödememiş olursunuz.

5. Ürünü Sepeti Atın, Bir Süre Bekleyin

Çevrim içi alışveriş sitelerinde, rekabet bir hayli yüksek olduğundan dolayı gün içinde ya da gün aşırı fiyatlarda ciddi değişiklik olabiliyor. Eğer almak istediğiniz ürünün aciliyeti yoksa sepetinize atın ve birkaç gün bekleyin. Göreceksiniz sepetinize attığınız ürün yarı fiyatına düşecek.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.