İnfo Yatırım / 23 Mart 2021 EUR/USD Parite Yorumları ve Analizleri

İnfo Yatırım / 23 Mart 2021 EUR/USD Parite Yorumları ve Analizleri

23 Mart 2021 EUR/USD paritesiyle ilgili yorum ve analizler, günlük bültenlerde paylaşılmaya başlandı. İnfo Yatırım Günlük Bülteninde, EUR/USD paritesi yorumları ve analizleri verildi. İşte detaylar…

ABONE OL
23 Mart 2021 09:07
İnfo Yatırım / 23 Mart 2021 EUR/USD Parite Yorumları ve Analizleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni bir haftaya dün itibariyle başlandı. İlk işlem gününde, aşağı yönlü hafif gapli açılış yapan EUR/USD paritesi, ilk işlem gününde, haftaya başlangıç seviyesi ile ilgili bir toparlanma sürecine girdi. Bu hareketlenme sayesinde, 1.19 seviyesinin üzerine çıkıp, o bölgede fiyatlamalar gerçekleşti. Mart ayı EUR/USD paritesi performansı ele alındığında ise yaklaşık %1.25 oranında bir kayıp görülmekte.


Uluslararası piyasalar, yapılacak olan fiyatlama işlemlerinde ABD tahvil faizlerindeki hareketleri yakından takip ediyor. Burada yaşanabilecek hareketlilik küresel volatiliteyi de etkisi altına alabiliyor. Faizler ise neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerinde oranlanma işlemine devam ediyor.

Gün içinde Euro bölgesi dolaylarından gelecek ve piyasa üzerinde sert etki yaratacak herhangi bir durum bulunmuyor. Piyasalar yarın Almanya ve Euro bölgesinden gelecek PMI verilerini yakından takip edecek. ABD tarafında ise TSİ 17:00’da gelecek “Yeni Konut Satışları” verisi incelemeye alınacak.

Salı günü EUR/USD paritesine detaylı bir bakış atacak olursak, yukarı yönlü hareketlenmeler sırasıyla 1,19516 – 1,19926 – 1,20536 seviyelerini direnç noktası olarak kabul edebiliriz.Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1,19118 – 1,18743 – 1,18403 seviyelerini destek noktaları olarak alabiliriz.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.