DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
İkinci el cep telefonlarında alım kolaylığı geliyor

İkinci el cep telefonlarında alım kolaylığı geliyor

ABONE OL
16 Mart 2021 12:06
İkinci el cep telefonlarında alım kolaylığı geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İkinci el cep telefonları için yeni bir dönem başlıyor. TSE tarafından yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Bu düzenleme sonrasında artık ikinci el cep telefonları yenilenerek yeniden kullanıma sunulacak. Aynı zamanda cep telefonların ekonomiye kazandırılması bekleniyor. Konu hakkında yeni bir düzenleme yayınlandı. Bu düzenleme sonrasında ‘İş Yerleri-Cep Telefonu (İkinci El) Yenileme Merkezleri için Kurallar’ standardının yayınlandığı açıklandı.


Yeni alınan bazı kararlar ve yapılacak düzenlemeler sonrasında cihazların onarılması ya da değiştirilmesine yönelik alınan kararın esnafı ve tüketicileri memnun ettiği belirlendi. İkinci el telefonlar artık ‘yenilenmiş ürün’ ibaresi ile hayata geçirilecek.

İsraf Engellenmiş Olacak!

Elektronik ürün satışı yapılan yerlerde ve özellikle esnaflarda ikinci el cep telefonları satılacak. Ancak ikinci el cep telefonları TSE tarafından tüm standartlar çerçevesinde yenilenecek. Onarılan cep telefonları için bir deneme süreci belirlenecek. Deneme sürecinin ardından herhangi bir arıza çıkmaması halinde satışı gerçekleştirilecek.Satışı yapılacak olan cep telefonları normalden çok daha uygun fiyatlara tüketici ile buluşabilecek. Daha önce ikinci el cep telefonları kullanılmadığı için bir israf olarak çöpe gidiyordu. Ancak yeni dönemde cep telefonları israfa neden olmadan artık çöpe gitmeyecek. Standartlar çerçevesinde cep telefonlarının yenilenmesi üzerine ikinci el cep telefonu alırken yaşanacak olan tüm endişeler son bulabilir.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.