İkinci El Araçlarda Fiyatların Yükselmesi Bekleniyor

İkinci El Araçlarda Fiyatların Yükselmesi Bekleniyor

Birkaç aydır fiyatlar nedeniyle durgun geçen ikinci el araç piyasası tekrar hareketlenmeye başladı. Tüketicilerin artan talebi karşısında, nisan ayı itibariyle fiyatların tekrar yükseleceği tahmin ediliyor.

ABONE OL
14 Mart 2021 18:38
İkinci El Araçlarda Fiyatların Yükselmesi Bekleniyor
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Birkaç aylık durgunluğun ardından otomobil piyasası tekrar hareketlendi. Artan tüketici talebi karşısında fiyatların Nisan ayı itibariyle tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor.


Konuyla alakalı Otomol CEO’su Uğur Sakarya’dan açıklama geldi. Sakarya, “İkinci el araç piyasasında, Mart ayındaki kısıtlamaların gevşetilmesi ile bir hareketlilik oluştu. Ocak ve Şubat aylarında dip noktayı gören talep ve satışlar, Mart ayıyla beraber önemli diyebileceğimiz seviyelerde arttı. Fakat bu talep ikinci el araba fiyatlarına henüz yansımış değil.

Bu kapsamda bayilerin elinde olan araç sayısı ve sıfır otomobillerde yapılan çeşitli kampanyalar, fiyatların artmasına engel oluyor. Fiyatlar hala geçen yılki seviyenin çok altında. O sebeple, şu günler ikinci el araç almanın tam zamanı. Kurun gelmiş olduğu seviyeyi de düşünerek, Nisan ayından itibaren araç fiyatlarının tekrar artış göstereceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İkinci el araçlarda yaşanabilecek fiyat artışlarıyla ilgili konuşan bir başka isim Cardata CEO’su Hüsamettin Yalçın’dı. Yalçın, “Önümüzdeki 2-3 ay çip tedariki konusunda çok kritik. Eğer burada, tedarik konusunda sıkıntı yaşanırsa, araçların üretimi ve ithalatı tekrar sekteye uğrayabilir. Bu durumda ikinci el otomobil fiyatları tekrar artışa geçer” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.