İkinci el araç fiyatlarına yüzde 40 indirim gelebilir!

İkinci el araç fiyatlarına yüzde 40 indirim gelebilir!

ABONE OL
7 Mart 2021 14:50
İkinci el araç fiyatlarına yüzde 40 indirim gelebilir!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını son zamanlarda pek çok sektörü derinden etkiledi. Bu sektörlerden birisi de otomobil piyasası olarak ifade edildi. Bu durumda salgın döneminde pek çok otomobil markası fabrikalarında üretime ara verdiklerini açıklamışlardı. Bu açıklamanın ardından ciddi bir talep yoğunluğu ancak üretime yeteri kadar yetişilmenin mümkün olmaması nedeniyle aksamalar meydana geldi.


Sıfır araçların fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaş araç bulabilmek için ikinci el araçlara yöneldiler. İkinci el araçlara yönelik gerçekleşen bu ilginin sonrasında fiyatlar piyasalarda meydana gelen şişirmelerinde etkisiyle sıfır araç fiyatlarıyla yarışır hale geldi.

İkinci El Araçlara İndirim Gelecek mi?

S

Salgında normalleşme dönemi yavaş ve kontrollü de olsa başladı. Bunun üzerine şimdilerde nasıl bir yol izleneceği piyasalarda da en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Piyasalarda hala geçtiğimiz birkaç ayın stok yükü bulunuyor ancak salgın nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılar satışlara da yansıdı. Şimdilerde pek çok ilde yasakların kontrollü olarak kaldırılmasının ardından azalan talepler yeniden yükselmeye başladı. Mart ayı içerisinde fiyatlarda ciddi yönlü bir artışın yaşanacağı düşünülüyor.
İkinci el araç fiyatlarında yüzde 40 oranında bir indirimin yaşanabileceği de piyasada en çok konuşulan konular arasında yer alırken bu süreçte en azından indirim olmazsa ilk etapta fiyatlarda yeniden yukarı yönlü bir hareketin yaşanmayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda piyasaların rahatlaması ile birlikte araç fiyatlarında ciddi bir indirimin yapılabileceği ve ikinci el araç almak için doğru zamanın kollanabileceği düşünülüyor.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.