İkinci el araç alım satımlarında hareketlenme başlandı

İkinci el araç alım satımlarında hareketlenme başlandı

ABONE OL
19 Mart 2021 13:54
İkinci el araç alım satımlarında hareketlenme başlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Otomobil satışlarında hem piyasayı hareketlendirmek hem de vatandaşı mutlu etmek için yeni bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme sonrasında otomobil satışlarında vadelendirme seçeneğinin uygulanmasına karar verildi. Ticaret Bakanlığı tarafında yapılan yeni düzenleme sonrasında otomobil satışlarında vadelendirme seçeneğinin süreci hareketlendirebileceği düşünülüyor.


Yapılandırılacak olan vadelendirme süreci içerisinde 120 bin lira ve altında olan araçlar 60 aya kadar vadelendirilebilecek. Taksitlendirme süreci araçların fiyatı azaldıkça düşecek. 120 bin ile 300 bin lira arasında olan araçlar ise 48 aya kadar taksitlendirilebilecek. 300 bin lira ile 750 bin lira arasında olan araçların taksit sayısı 36 ay olacakken daha yüksek fiyatlar için vade seçeneği 24 ay olarak belirlendi.

Otomobil Sektörü Canlandı

İkinci el otomobil piyasasında meydana gelen durağanlık otomobil satıcılarını da olumsuz etkilemişti. Bunun üzerine ikinci el otomobil piyasasında pandemiden dolayı meydana gelen fiyat yükselişlerinin bu süreçte dengelenebileceği düşünülüyor. Ticaret Bakanlığı tarafından atılan bu adımın piyasaları hareketlendirmek adına gerçekleştirildiği ve araç alım satım işlemlerinin daha güvenli bir şekilde yapıldığını ortaya koydu. Soğuk hava ile birlikte ikinci el araç alım satım işlemleri sekteye uğramıştı. Bu sayede piyasada sürecin karşılığını bulabileceği ve herkesin araç sahibi olabileceği düşünülüyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.