İkinci el araç alacaklara indirim müjdesi!

İkinci el araç alacaklara indirim müjdesi!

ABONE OL
10 Mart 2021 14:14
İkinci el araç alacaklara indirim müjdesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Virüs nedeniyle araç fabrikaları üretime ara verdi. Bunun üzerine taleplere yetişemeyen araç firmaları sıfır araç üretiminde çeşitli sorunların yaşandığını dile getirdi. Sıfır araca ulaşamayan vatandaş bu süreç içerisinde ikinci el araçlara yöneldiler. İkinci el araç fiyatları hem salgın nedeniyle oluşan talepten dolayı hem de piyasalarda yapılan çeşitli manipülasyonların etkisi ile hızla yükseldi.


Bazı ikinci el araçlar sıfır araçlarla eşit duruma gelince vatandaşın bu duruma isyan ettiği belirlendi. İkinci el araçların ne zaman piyasada fiyat anlamında gerileyeceği merak ediliyordu. Sonunda araç almak isteyenlere müjdeli haber geldi.

İkinci El Araç Fiyatlarında İndirim!

Sadece ikinci el araç pazarında değil internet üzerinden de ikinci el araç satışları yapılıyor. Son zamanlarda online ikinci el araç ilanlarında bir hareketlilik meydana geldiği tespit edildi. Online binek araçlarda ve hafif ticari araç pazarında Şubat ayında bir hareketlilik olduğu ve fiyatlarda da gözle görülür bir gerileme yaşandığı belirtildi. İkinci el araç pazarında Şubat ayında fiyatlar yüzde 1.3 oranında ucuzladı.Havaların ısınması ile birlikte ikinci el araçlara gösterilen ilgi arttı. Online olarak verilen ilanların yüzde 41’lik kısmının satıldığı belirlendi. Artık ikinci el otomobil pazarlarında da ciddi bir hareketlilik yaşandığı görüldü. Bu hareketlilik pazarda yeni indirimlerin söz konusu olabileceği ihtimallerini gündeme getirdi.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.