IBM, NFT Dünyasına Adım Atıyor

IBM, NFT Dünyasına Adım Atıyor

ABONE OL
29 Nisan 2021 10:17
IBM, NFT Dünyasına Adım Atıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kriptoparaların, altyapı teknolojisi blockchain alanında dünyada en çok patente sahip şirket olan IBM, diğer şirketlerin patentlerinin de NFT formatında saklanması için IPwe ile anlaşma sağladı.


IBM, patent belgelerini NFT formatında saklayarak blockchain ağı üzerinde üst düzey güvenliklerini sağlamayı amaçlıyor. Üretilecek NFT’ler, IBM’nin kendi blockchain ağı üzerinde saklanacak ve NFT’lerin görsel içerikleri de yine IBM’nin bulut servisi üzerinde saklanacak.

nft

Patent NFT’lerinin Ticareti

Patentlerin NFT formatında saklanacak olması çeşitli avantajlar sağlamaktadır. NFT’ler IBM ağı üzerinde kolaylıkla başka bir cüzdan sahibiyle takas edilebilir veya herhangi bir ticarete konu olabilir. IBM’nin gerekli altyapıyı sağlaması halinde patent NFT’leri, Ethereum veya Tron gibi popüler blockchain ağları ile de entegre edilerek bu ağlardaki kriptoparalarla alım-satımı yapılabilir.NFT (Non Fungible Token) Nedir?

Bir mülkün sahipliğini kanıtlamak için günümüzde tapuları kullanmaktayız. NFT’ler de internet üzerindeki dijital varlıkların sahipliğinin kesin ve net bir biçimde kanıtlanmasını sağlayan kriptoparalardır. Genellikle Ethereum ağı üzerinde popüler olarak kullanılan NFT teknolojisi, sahtesinin yapılamaması nedeniyle özellikle sanat eserlerinin dijital ortamda güvenle ticaretinin yapılabilmesini sağlamıştır. Geçtiğimiz günlerde Beeple adlı sanatçının dijital ortamdaki tablosu $69 milyona alıcı bularak küresel çapta ses getirmişti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir