Huawei diğer şirketlerle yaptığı anlaşmayla para kazanacak

Huawei diğer şirketlerle yaptığı anlaşmayla para kazanacak

ABONE OL
17 Mart 2021 10:16
Huawei diğer şirketlerle yaptığı anlaşmayla para kazanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Huawei uluslararası piyasalarda adından sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor. Bu süreçte sadece telefon piyasasında değil, teknolojinin pek çok alanında kendisini göstermeye devam ediyor. Patent dünyasında da sergilemiş olduğu tavır sonrasında agresif anlamda para kazanmaya devam edeceği belirtildi.


Şirket şimdilerde farklı bir politika izlemek için yol aldığını duyurdu. 5G patentleri koleksiyonu içerisinde bir lisans adımı atacağını duyurarak 2.50 dolar ile sınırlı hale getirilmiş uygun fiyatlı tekliflerle ücret talep edeceğini açıkladı.

Huawei Kendisine Yeni Bir Gelir Kapısı Buldu

Huawei tarafından atılan bu adımın aynı zamanda Apple ile Qualcamm arasında yaşanan ve fiyatı yüksek tutulan patent savaşından çok daha karlı olduğu ifade ediliyor. Huawei tarafından gerçekleştirilen bu durumun aynı zamanda bir strateji olarak değerlendirildiği açıklandı. Yapılan bu adım ve ortaya çıkan sistem sonrasında Huawei’nin toplam 1.3 milyar dolar ek gelir elde edebileceği belirtildi.Huawei bu süreçte dünyadaki tüm teknoloji şirketleri arasında konuşulan 5G ile ilgili olan SEP’lere saip olduğunu açıklamıştı. Bu süreçte teknoloji devleri bu ağlara sahip olmadan 5G lisansına sahip bir telefon üretme imkanına sahip olmadığı için Huawei tarafından belirlenen bu stratejinin son derece etkili bir kazanç kapısı olabileceği belirtildi. Atılan stratejik bu adım olumlu bir süreç olarak değerlendirildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.