HP Sürdürülebilir Ormanlar İşbirliği Alanını Genişletecek

HP Sürdürülebilir Ormanlar İşbirliği Alanını Genişletecek

HP şirketi, sürdürülebilir orman projerlerinde işbirliği alanında genişlemeye gidiyor. Şirket tarafından HP İklim Eylemi Hedefleri açıklandı.

ABONE OL
3 Mayıs 2021 11:42
HP Sürdürülebilir Ormanlar İşbirliği Alanını Genişletecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HP şirketi, sürdürülebilir orman projerlerinde işbirliği alanında genişlemeye gidiyor. Şirket tarafından HP İklim Eylemi Hedefleri açıklandı.


HP şirketi, iklim değişikliği ile mücadele hareketi kapsamında iklim ortaklığı yaptığı şirketleri tanıttı. Yapılan açıklamaya göre adımlar karbon emisyonları, döngüsellik, ormanlar ve okyanusları koruma alanlarında atılacak.

HP tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Hedefler– 2040’a kadar HP değer zincirinde net sıfır sera gazı (GHG) emisyonuna ulaşmak (2030’a kadar Sarf Malzemeleri iş kolunda karbon nötrlüğüne ulaşmak)

– HP değer zinciri GHG emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 50 azaltmak

– HP operasyonlarında 2025’e kadar karbon nötrlüğüne ve sıfır atık hedefine erişmek

– 2030’a kadar ürünler ve ambalajlarda yüzde 75 döngüselliğe ulaşmak

– HP kağıt ve kağıt bazlı ambalajlar için sıfır ormansızlaşma hedefini korumak

– 2030’a kadar ürünlerinde ve baskı servislerinde kullanılan HP dışı kağıtlarda ormansızlaşmaya karşı önlem almak

– Orman Yönetim Konseyi’nin Dijital Pazarına Sponsorluk Yapıyor

– Okyanus Conservancy’nin Trash Free Seas Alliance® (Çöpsüz Denizler İttifakı) Komitesi’ne katılıyor

– Hizmet- olarak-Baskı ve Bilgi-İşlem: Baskı sarf malzemelerinin yenilenmesi, hizmet olarak donanım, sertifikalı ikinci el donanım

– Sürdürülebilir malzemeler: Yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımının artırılması

– Tedarik zincirini karbonsuzlaştırma: Tedarikçilere yönelik karbon azaltımını, yenilenebilir elektrik kullanımını ve ürün sevkiyatları için yüzey taşımacılığı ve alternatif yakıtların ve elektrikli araçların benimsenmesinin teşvik edilip desteklenmesi

– Enerji verimliliği: Mevcut ve yeni enerji tasarruflu ürün teknolojilerinde tasarım

– Orman yatırımları: Orman restorasyonu ve korunmasına yatırım yaparak baskı ve paketlemede kullanılan elyafı kontrol etmek ve sertifikalı veya geri dönüştürülmüş malzemeler temin etmeye devam etmek

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir