Hızlı Tren Seferlerin 5+5 Sisteme Geçiş Yapılacak

Hızlı Tren Seferlerin 5+5 Sisteme Geçiş Yapılacak

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Hızlı Tren Seferlerin 5+5 Sisteme Geçiş Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüksek Hızlı Tren seferleri için yeni bir dönemin başlaması için gerekli adımların atıldığı belirtildi. Salgın döneminde gerekli önlemlerin alınması içi tren seferlerinde yolcu sayısının azaltılmasına ve aynı zamanda tren seferlerinin sayısının da azaltılmasına karar verilmişti. Bunun ardından kademeli de olsa normalleşme dönemi göz önünde bulundurularak yolcuların talepleri üzerinde birtakım düzenlemelerin yapılmasına karar verildi.


Bir süre önce hızlı tren yolculuklarında yüzde 50 oranında kapasite ile yolcu alımına son verilmişti. Bununla birlikte trenlerde yeniden eskiden olduğu gibi tam kapasiteli taşımacılık dönemi başladı. YHT biletlerinin yolculara sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi içi biletler 5 gün önceden satışa çıkıyordu. Artık planlamanın önceden yapılması adına 15 gün önceden satışa çıkarılacağı belirtildi.

Yeni Seferler Eklenecek

d

YHT Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararlar sonrasında bölgesel tren seferlerinin de açılmasına karar verilmişti. Bunun ardından hafta başında ilk bölgesel tren seferlerinin başladığı müjdesi verilmişti.Yüksek Hızlı Tren seferlerinde 1 Nisan tarihinden itibaren yeni bir dönemin başlamasına karar verildi. Yeni dönem hazırlıklarının tamamlanmasının ardından 5+5 sistemine geçiş yapılmasına karar verildi. Bu dönemde sefer sayılarının gelen talepler üzerine artırılmasına karar verildi.

Sefer sayılarının artırılmasının ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağında nasıl bir yol izleneceği merak konusu oldu. Bu konuda yapılacak düzenleme sonrasında yeni bir yol izlenmesi bekleniyor. Yeni adımların ardından yeniden duyuru yapılacağı düşünülüyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.