Hindistan’da kripto para artık kullanılmayacak

Hindistan’da kripto para artık kullanılmayacak

ABONE OL
15 Mart 2021 11:54
Hindistan’da kripto para artık kullanılmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte para kullanımı da farklı bir boyut kazandı. Kripto paraların kullanımı kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Gelecek zamanda piyasalarda kripto paraların kullanımı ile ilgili önemli çalışmalar yapılmaya başlandı. Ancak Hindistan pek çok ülkenin kripto paralar hakkında yapmış olduğu çalışmadan bağımsız olarak farklı bir karar aldığını açıkladı.


Hindistan’da çıkarılan yeni bir yasa sonrasında ülkede bulunan kripto paraların varlığa dönüştürülmesi konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Bu süreç için 6 aylık bir zaman dilimi belirlendi. Belirlenen zaman diliminin ardından hala kripto paraların paraya dönüştürülmemesi halinde cezai işlemlerin uygulanabileceği belirtildi.

Hindistan Kripto Parayı Yasaklayan İlk Ülke Olacak

2 20

Henüz ortaya çıkan kanunun bir tasarı halinde olduğu belirlendi. Teklifin geçmesi ve yasalaşması halinde dünya içinde bir ilk olması bekleniyor ve bu süreçte teklifi yasalaştıran ilk ülke olacağı ve büyük bir ekonomi olacağı belirlendi. Çin’de madencilik ve kripto para ticaretinin yasaklanması konusunda ortaya çıkan tartışmalara rağmen bulundurmak konusunda herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığı belirtildi.Hindistan tarafından verilen karar sonrasında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sürecin yasa haline getirilip getirilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bu süreçte Hindistan Maliye Bakanlığı’nın konu hakkında resmi bir açıklama yaparak süreci netleştirmesi bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.