HGS ve OGS borçları artık E-Devlet’ten kontrol edilebilecek

HGS ve OGS borçları artık E-Devlet’ten kontrol edilebilecek

ABONE OL
10 Mart 2021 14:37
HGS ve OGS borçları artık E-Devlet’ten kontrol edilebilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde pek çok işlem hızlı ve kolay olması açısından e devlet üzerinden görülüp tamamlanabiliyor. Bu süreçte bürokratik işlemlerin kısalması açısından pek çok kişinin yararlandığı bir sistem oldu. Yeni dönemde e devlet üzerinden verilen hizmetlerin kapsamının artırıldığı belirtildi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklama sonrasında HGS ve OGS bakiyesinin yeterli olmadığı dönemlerde vatandaşların konu hakkında ihlalli geçiş bilgilerinin ve ödeme bilgilerinin sistem üzerinden görünebileceği belirtildi.

HGS ve OGS Bilgileri E-Devlet’ten Kontrol Edilebilecek!

2 16

E-devlet üzerinden geçirilen yeni uygulama sonrasında vatandaşlar HGS ve OGS bilgilerine ‘Araçlarım’ kategorisi adı altından erişilebilecek. Bu sistem üzerinden HGS ve OGS borç bilgilerine hızlı bir giriş yapılabilecek. Tüm bilgilere erişim sağlanabilecek. Daha önce HGS ve OGS sürecinde hatalı geçişler nedeniyle kesilen para cezalarının 15 günlük yasal süreçte ödenmesi halinde indirim uygulanması konusunda yaşanan sorunlarda böylece ortadan kaldırılabilecek. Vatandaşlar hızlı bir şekilde borç bilgilerine ulaşıp ödeme yapabilecek.Bazı zamanlarda araçlarda bulunan HGS geçiş etiketlerinin bozulabileceği ve bu yüzden ihlalli geçiş olarak görülebildiği belirlenmişti. Bunun ardından TÜVTÜRK üzerinden yapılacak kontroller neticesinde araçlarda bulunan bu HGS etiketleri kontrol edilebilecek ve hatalı olduğu tespit edilirse düzeltilebilecek. Vatandaşların yaşamış olduğu sorunlar e devlet sistemi sayesinde giderilebilecek.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.