DOLAR

8,1561

0.05%
EURO

9,7396

0.19%
ALTIN(gr)

455,40

0,31%%
BİST 100

1.385,45

0.69%
Hazine Bakanı Elvan, Ekonomi Reformlarının Tamamlandığını Açıkladı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Hazine Bakanı Elvan, Ekonomi Reformlarının Tamamlandığını Açıkladı

Hazine Bakanı Elvan, Ekonomi Reformlarının Tamamlandığını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu Ekonomi Reform Paketi ile ilgili reform takvimin tamamlandığını açıkladı. Elvan, işlemleri tamamlanan takvime Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabileceğini de dile getirdi.

ABONE OL
23 Mart 2021 23:16
Hazine Bakanı Elvan, Ekonomi Reformlarının Tamamlandığını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

12 Mart 2021 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat konularında büyüme hedefleyen yeni pakete ilişkin, Reform Eylem Planı takvimi, Bakanlık tarafından hazırlandı ve internet sitesinde yayımlandı.


Hazine ve Maliye Bakanı Elvan resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladık. Bakanlığımızın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Milletimiz için hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklanan eylem planı içerisinde, Kamu Maliyesi, Fiyat İstikrarı, Finansal Sektör, Cari Açık, İstihdam, Kurumsal Yönetim, Yatırım Teşvikleri, İç Ticaretin Kolay Hale Getirilmesi, Piyasa Gözetimi ve Denetimi olacak şekilde 10 ana başlık üzerinden oluşuyor.

Açıklanan eylem planı takvimine göre, Ekonomi Reformunda yer alan uygulamalar Mart 2023 tarihine kadar tamamlanmış olacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.