Hayvan Sahiplerine Şarbon Hastalığı için Tazminat Ödemesi Yapılacak

Hayvan Sahiplerine Şarbon Hastalığı için Tazminat Ödemesi Yapılacak

ABONE OL
5 Haziran 2021 10:49
Hayvan Sahiplerine Şarbon Hastalığı için Tazminat Ödemesi Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayvan sahiplerini yakından ilgilendiren yeni bir karar verildi. Şarbon hastalığı ile ilgili sığır, koyun, keçi gibi hayvanlar için bir rapor bulundurmaları halinde kendi değerlerinin dörtte üçü oranında tazminat ödemesi yapılacağı belirlendi.


Tarım ve Orman Bakanlığının “Hayvan Hastalıklarında Tazminat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik”i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelikle, hayvan hastalıklarından hangilerine tazminat ödeneceği, ödeme yapılacak yeri ve uygulama zamanı hükme bağlandı.

Düzenleme kapsamındaki hastalıklar arasına şarbon da eklendi. Buna göre, şarbondan dolayı yerel kıymet takdir komisyonunca belirlenen miktarlar üzerinden ve yönetmelikteki esaslara göre hayvan sahiplerine tazminat ödenecek.Tazminat tutarı, şarbon hastalığına yakalandığı laboratuvar muayenesi ile tespit edilen sığır cinsi, koyun keçi türü ve tek tırnaklı hayvanların takdir edilecek kıymetlerinin dörtte üçü oranında olacak.

Şarbon hastalığının resmi laboratuvarlarca tespiti tazminat ödemesi için esas oluşturacak.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.