Hargreaves Lansdown Dogecoin Uyarısı

Hargreaves Lansdown Dogecoin Uyarısı

Popüler kripto paralardan olan Dogecoin ve Safemoon için Hargreaves Lansdown analistleri tarafından bir uyarı yazısı paylaşıldı. Yatırımların bazı popüler kişilerin tavsiyeleriyle yoğunlaştığını belirten analistler bunun yatırımcılar için bir felaket olabileceğinin altını çiziyor.

ABONE OL
2 Mayıs 2021 12:35
Hargreaves Lansdown Dogecoin Uyarısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Popüler kripto paralardan olan Dogecoin ve Safemoon için Hargreaves Lansdown analistleri tarafından bir uyarı yazısı paylaşıldı. Yatırımların bazı popüler kişilerin tavsiyeleriyle yoğunlaştığını belirten analistler bunun yatırımcılar için bir felaket olabileceğinin altını çiziyor.


Hargreaves Lansdown Uyarıyor

İngiltere merkezli finans kuruluşu olan Hargreaves Lansdown perakende yatırımcılara fon ve hisse satışları satmaktadır. İngiltere’de oldukça itibar edilen kuruluşlardan olan Hargreaves Lansdown 2020 yılında 551 Milyon GBP (6.3 Milyar TL) gelir açıklamıştı.

Hargreaves Lansdown

Analistler teknoloji olarak çok bir amaca hizmet etmeyen ve herhangi bir projesi bulunmayan Dogecoin, Safemoon gibi kripto varlıkların “pompalayın ve boşaltın” mantığıyla ilerlediğini yüksek fiyattan yatırım yapan kullanıcıların boşaltma sürecinde ciddi zararlara uğrayabileceğini düşünüyor. Yatırımcıların popüler olması dışında herhangi bir fonksiyonu olmayan bu kripto varlıklara yaptıkları yatırımlar için daha fazla düşünerek hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Hargreaves Lansdown analistleri fiyat artışlarının normal olmadığını özellikle belirtiyor.Hiçbir Amaca Hizmet Etmiyor

Mart ayında piyasaya sürülen bir token olan Safemoon Jake Paul ve Lil Yachty gibi ünlülerin pompalamasıyla kısa sürede %1300’ün üzerinde fiyat artışı yaşamıştı.

Safemoon

Hargreaves Lansdown Pazar Analisti Susannah Streeter sosyal medyada çılgın şekilde paylaşılan ve fiyatları artan tokenları slot makinelerine benzetti. Büyük ölçüde bu tokenları spekülatif bulan Streeter “yatırımcılar sadece kaybetmeyi göze alabilecekleri miktarları yatırmalılar” dedi.

Analistler Dogecoin ve Safemoon gibi doğal değeri olmayan varlıkların sadece pompalandığı için fiyatlama yaptığını bu kripto varlıklara yatırım yapan kişilerin paralarını her an kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini düşünüyor.

Pompala ve Dök Stratejisi

OANDA Kıdemli Analisti Edward Moya yatırımcıların birçoğunun bunun bir pompala ve dök olarak gördüğünü ancak bu kripto paralarda tek kar edenin düşük fiyattan kripto varlıkları elde eden ilk sahipler olacağını söylüyor.

Bitconnect Kapandi

Özellikle %1000 fiyatlama yapmış kripto varlıkların aynı hızda düşebileceği ve popülerliğinin azalmasıyla hiçbir amaca hizmet etmediği için borsalardan liste dışına atılabileceği bilinmelidir.

CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong yakın zamanda çoğu kripto paranın bir amaca hizmet etmediği ve bunun alt coinler için ciddi bir sorun olduğu şeklinde yaptığı açıklaması da bulunuyor.

Coinopsy tarafından yayınlanan açıklamaya göre Coin Market Cap tarafından daha önce listelenen yaklaşık 2.000 kripto varlık başarısız olarak tarihin çöplüğüne doğru yol aldı. Hali hazırda aktif bulunan kripto varlıkların da benzer sonlar yaşamayacağını hiçbir garantisi bulunmuyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir