Halkbank’tan seyahat acentelerine sürpriz kredi desteği geldi

Halkbank’tan seyahat acentelerine sürpriz kredi desteği geldi

ABONE OL
5 Mayıs 2021 20:18
Halkbank’tan seyahat acentelerine sürpriz kredi desteği geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını pek çok sektörü derinden etkiledi. Pandemi nedeniyle kapanmak üzere olan pek çok seyahat acentesi bulunuyor. Hem kısıtlamalar hem de bu süreçte virüsün yayılma endişesi vatandaşların seyahat alışkanlıklarını ters yönde değiştirdi. Bunun ardından pek çok seyahat acentesi kapanmamak için direnmeye başladı.


Yavaşta olsa bir normalleşmenin gündeme gelmesi ile birlikte Halkbank yeni bir kredi desteği olduğunu açıkladı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklama sonrasında seyahat acentelerinin normalleşme döneminde ayağa kalkmasını desteklemek için finansman desteği vereceklerini açıkladı.

Seyahat Acentelerine 100 Bin Lira Kredi Desteği Gelecek!

3 2

Halkbank tarafından yapılan yeni kredi kampanyası ile birlikte turizm sektörünü canlandırmak adına seyahat acentelerine ihtiyaç dahilinde 100 bin liraya kadar kredi desteği verileceği öğrenildi. 6 ay boyunca ana paranın geri ödemesiz olması da ödeme kolaylığı sağlayacak. Geri kalan 36 ay boyunca vadeli olarak eşit taksitlerle ödeme yapılabilecek.Halkbank ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından ortak olarak imzalanan anlaşma sonrasında 100 bin lira limitli kredi verileceği açıklandı. Düzenleme sonrasında Halkbank dijital kanalları üzerinden tüm işlemler ücretsiz ve hızlı bir şekilde tamamlanabilecek. EFT süreci de ücretsiz olarak yönetilebilecek. TÜRSAB üzerinde kayıtlı olduğu bilinen binlerce seyahat acentesi bulunuyor. Bu acenteler üzerinden yapılacak başvuru ile yaz aylarına daha sağlam bir şekilde girilmesi mümkün olacak. Halkbank tarafından verilen desteğin diğer bankalar tarafından da verilip verilmeyeceği merak konusu oldu.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.