Haftanın İlk İşlem Günü Asya Borsaları Geriledi

Haftanın İlk İşlem Günü Asya Borsaları Geriledi

Asya borsalarında haftanın ilk işlem günü olan pazartesi satış ağırlıklı bir seyir izlendi.

ABONE OL
3 Mayıs 2021 13:45
Haftanın İlk İşlem Günü Asya Borsaları Geriledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Asya borsalarında haftanın ilk işlem günü olan pazartesi satış ağırlıklı bir seyir izlendi.


Asya piyasalarında gündemin dikkatinde, önde Hindistan’da olmak üzere yeni tür koronavirüs salgınındaki sağlık krizi ve siyasi gelişmeler bulunuyor.

Analistler, Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan Hindistan’da günlük vaka sayısının 400 bin seviyelerinde olduğunu ifade ederek, hastanelerdeki yoğunluk ve tıbbi malzemelerde oluşan yetmezliğin siyasi sonuçlarının da olacağını bekliyor.

Diğer yandan, emtia fiyatlarındaki yükseliş ve ekonomilerdeki canlanmanın etkisi ile enflasyon kaygılarının da devam ettiğini bildiren analistler, enflasyon tahminlerine paralel artan ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin seyrinin, tüm piyasalarda fiyatlamalar üstünde etkili olduğunu ifade etti.Bugün Çin ve Japonya’da resmi tatil olması nedeniyle piyasalar işleme kapalıyken, dolar/yen paritesi yüzde 0,28 artış ile 109,6 seviyelerinde dengelendi.

Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,66 gerileme ile 3.127 puandan günü tamamladı.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,50 gerileme ile 48.540 puan, Hong Kong’da Hang Seng endeksi ise yüzde 1,27 değer kaybıyla 28.310 seviyelerinde bulunuyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir