Haftanın En Önemli 3 Ekonomik Gelişmesi

Haftanın En Önemli 3 Ekonomik Gelişmesi

Önümüzdeki haftayla beraber Fed tarafından açıklanacak para politikası haberleri ile birlikte piyasanın sıcaklığını arttıracak birçok önemli gelişme meydana gelecek.

ABONE OL
26 Nisan 2021 09:08
Haftanın En Önemli 3 Ekonomik Gelişmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Önümüzdeki haftayla beraber Fed tarafından açıklanacak para politikası haberleri ile birlikte piyasanın sıcaklığını arttıracak birçok önemli gelişme meydana gelecek.


FAAMG ve Tesla TSLA Kazanç Açıklamaları

Wall Street yoğun bir dönemden geçerken bu hafta içerisinde 10 Dow, 180 S&P 500 şirketi ilk çeyreğe dair kazanç raporlarını açıklayacak.

Bu kazanç raporlarının arasında en çok dikkat çekenleri şu şekilde olacak;

– New York Borsası’nda işlem gören en değerli 6. şirket Tesla ( TSLA )
Teknoloji ve tüketici elektroniği sektörünün önde şirketlerinden Apple
– En popüler sosyal medya şirketi Facebook
– Yazılım konusunda dünya devi Microsoft
– En popüler arama motoru GoogleFed Kararları

Fed tarafından Çarşamba günü başlatılıp iki gün boyunca tartışmalara devam edilecek olan toplantının sonuçları piyasayı büyük ölçüde etkileyecek.

Fed toplantısından faizlerle ilgili kritik bir karar çıkması beklenmezken, Jerome Powell tarafından yapılacak açıklamalar önemini sürdürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Gayri Safi Yurtiçi Hasılat Açıklaması

Yatırımcıların gözü kulağı ise Perşembe günü açıklanacak olan ABD’nin ilk çeyrek için GSYH ön okumasında olacak.

Ekonomistler tarafından yüzde 6,5’lik bir büyüme bekleniyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir