Haftalık ABD Ham Petrol Stoklarında Düşüş Yaşandı

Haftalık ABD Ham Petrol Stoklarında Düşüş Yaşandı

ABONE OL
10 Haziran 2021 09:08
Haftalık ABD Ham Petrol Stoklarında Düşüş Yaşandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haftalık yapılan değerlendirmeler sonrasında ABD’nin ham petrol stoklarında bir düşüş yaşandığı belirlendi. Ticari açıdan yapılan incelemeler sonrasında ham petrol stoklarının geçen haftaya göre bir karşılaştırma yapıldığı zaman stoklarda ciddi bir azalmanın yaşandığı belirlendi.


Ham petrol stokları bir önceki haftaya göre toplam 5 milyon 200 bin varil azaldığı öğrenildi. Değerlendirme ABD Enerji Enformasyon İdaresi tarafından yayınlandı. Ticari ham petrol stoklarında geçen haftaya göre yüzde 1.1 oranında bir azalmanın yaşandığı belirlendi. Bu düşüş sonrasında petrol stokları 474 milyon varil olarak açıklanmış oldu.

Petrol Üretiminde Artış Yaşandı

Haftalık değerlendirme sonrasında dikkat çeken bir detay gündeme geldi. Bu süreçte ABD’de üretilen ham petrol ithalatının haftalık değerlendirmesinde bir önceki haftaya göre artış yaşandığı öğrenildi.

Yeni petrol üretimi değerlerine göre günlük ortalama üretimin 1 milyon 7 bin varil civarında arttığı öğrenildi. Ham petrol ihracatının ise günlük olarak ortalama 387 bin varil arttığı belirlendi. Artış sonrasında toplam üretilen rakam 2 milyon 931 bin varil olarak belirlendi.ABD genelinde ham petrol üretiminin değerlendirmesi sırasında 29 Mayıs ile 4 Haziran haftası sırasında 203 bin varil arttığı öğrenildi. Bu artış sonrasında 1 milyon 443 bin varil olarak gerçekleştiği ifade edildi. Ham petrol üretimi haftalık bazda artış gösterirken ham petrol stoklarının düştüğü belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.