Hacklenen Hotbit Borsasıyla İlgili Son Güncellemeler

Hacklenen Hotbit Borsasıyla İlgili Son Güncellemeler

İnternet sitesi üzerinden 4 gün önce hacklendiğini duyuran Hotbit kripto para borsası henüz çevrimiçi hale gelemedi. Yatırımcılar ise 4 gündür çevrimdışı olan borsanın ne zaman faaliyetlerine devam edeceğini merak ediyor.

ABONE OL
3 Mayıs 2021 14:39
Hacklenen Hotbit Borsasıyla İlgili Son Güncellemeler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternet sitesi üzerinden 4 gün önce hacklendiğini duyuran Hotbit kripto para borsası henüz çevrimiçi hale gelemedi. Yatırımcılar ise 4 gündür çevrimdışı olan borsanın ne zaman faaliyetlerine devam edeceğini merak ediyor.


Yatırımcılar Endişeli

Öncelikle borsanın en güncel veri tabanı silindi ve son yedekler yüklenmeye çalışılıyor. Eğer 08:00 PM UTC 29 Nisan tarihinde bir üyelik açtıysanız Hotbit yetkililerinin elinde bulunan yedekte verileriniz olmayabilir. Bu durumda üyeliğiniz geri getirilemeyecek şekilde ortadan kaybolmuş olacaktır.

hacklendi 1

Hotbit borsası yetkilileri ellerinde güncel yedeklerin olduğunu bildirse de bunlarla ilgili detay vermiyor. Özellikle hacklenme olayının yaşandığı tarihte hesap oluşturan kullanıcılar bu belirsizlikten dolayı endişeleniyor haklılar. Hotbit yetkilileri tarafından duyurulduğu üzere hackerler kripto para cüzdanlarına ulaşamadığı için sisteme zarar vermiş ve aktif kullanılan veri tabanını silmeyi başarmıştı.Çevrimdışı olan borsa 7 ila 14 gün içerisinde tüm kontrollerini tamamlayarak hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu. Verilen bilgiye göre borsanın en erken 5 Mayıs 2021 tarihinde açılması bekleniyor.

HOTBIT

Hotbit Borsasında Süreç Devam Ediyor

Sistem yetkililerinin gün gün yaptıkları işlemleri sizin için derledik.

30 Nisan

Varlıklar sıcak cüzdanlardan daha güvenli soğuk cüzdanlara transfer edildi. Hatta bu durum sosyal medyada fark edilince işlemi hackerların yaptığı düşünüldü. Hotbit yetkilileri bir açıklama yaparak işlemin şirket tarafından gerçekleştirildiğini doğruladı.

1 Mayıs

Tüm sunucuların yeniden yüklenmesi için gerekli plan oluşturuldu. Toplam 200 farklı server yeniden yapılandırılıyor.

2 Mayıs

Hobit işlem sunucusunda gerekli incelemeler yapılarak güvenli şekilde veri tabanı taşınmaya başlandı. Sistem restorasyonu devam ediyor ve geri yüklemenin %40’ı tamamlandı.

3 Mayıs

Türkiye saatiyle sabah 5:00’da (2:00 AM UTC) yeni bir güncelleme yayınlandı. Sistemdeki çeşitli güvenlik yamalarının tamamlandığı ve güvenliğinin üst seviyede yapılandırıldığı bildirildi. Ayrıca sunucunun temel sistem yüklemesi %90 oranında tamamlandı.

Süreç yönetim hızı ve işleyiş açısından bakılırsa Hotbit borsasının kolay kolay bu hafta içerisinde çevrimiçi olamayacağını söyleyebiliriz. Yeni güncellemeleri paylaşıyor olacağız.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir