Hackerlar Emniyet Müdürünün Telefonunu Ele Geçirip Kripto Para Aldılar

Hackerlar Emniyet Müdürünün Telefonunu Ele Geçirip Kripto Para Aldılar

ABONE OL
12 Nisan 2021 16:45
Hackerlar Emniyet Müdürünün Telefonunu Ele Geçirip Kripto Para Aldılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gün içerisinde gelen bir habere göre hacker olarak tabir edilen bilgisayar korsanları bir emniyet müdürünün telefonunu ele geçirip çaldıkları paranın bir kısmıyla kripto para aldılar. Toplamda 20 kişi oldukları tahmin edilen bu suç şebekesi Ankara’da görev yapmakta olan emniyet müdürünün telefonu üzerinden yüklü miktarda parayı kendi hesaplarına aktardı. Ancak olayda dikkat çekici bir taraf da paranın bir kısmının kripto para uygulamalarına transfer edilmesiydi. Kripto paraların gizlilik özelliğinden faydalanacakları düşünülen şüphelilerin kripto para aldıkları biliniyor.


Emniyet Müdüründen 61.250 Lira Çalındı

Emniyet müdürünün hesabından 135.000 liralık banka kredisi çeken şüpheliler 61.250 lirayı tamamen boşaltmış durumdalar. Görevi gereğince Sivas’a yolculuk ederken banka görevlisi tarafından aranan emniyet müdürü olayın ardından büyük bir araştırmanın başlatılması talimatını verdi. Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu tarafından araştırılan olayda emniyet müdürünün telefonuna truva atı olarak belirtilen bir virüs çeşidinin bulaştırıldığı bildirildi. Bu virüs yardımıyla e-devlet ve mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapan hackerlar büyük bir vurguna imza attılar.

Emniyet müdüründen çalınan paranın bir bölümü kripto para uygulamalarına aktarılırken bir bölümünün de Kıbrıs’ta bulunan bir teknoloji şirketine gönderildiği öğrenildi. Parayı bu şekilde birçok farklı hesaba transfer eden hackerlar büyük bir titizlikle aranıyorlar.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.