Günün Ekonomi ve Piyasa Gündemi

Günün Ekonomi ve Piyasa Gündemi

Yurt içinde veri bakımından yoğun haftanın ilk gününde işgücü ve ödemeler dengesi istatiskleri takip edilecek. Yurt dışı piyasalarda veri gündemi sakin.

ABONE OL
12 Nisan 2021 09:34
Günün Ekonomi ve Piyasa Gündemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yurt içinde veri bakımından yoğun haftanın ilk gününde işgücü ve ödemeler dengesi istatistikleri takip edilecek. Yurt dışı piyasalarda veri gündemi sakin.


Döviz

Haftanın ilk gününe Dolar/TL 8,17-8,18 seviyelerinde başladı, Euro/TL ise 9,73’ten işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta yüzde 1 gerileyen dolar endeksi Asya piyasalarında erken saatlerde fazla bir değişim göstermeyerek 92,193 seviyesinden başladı. Endeks geçtiğimiz hafta perşembe günü iki hafta sonra ilk kez 92 seviyesinin aşağısına inmişti.

Piyasalar

Asya borsaları haftaya gerileyerek başlarken, bilanço döneminin başlaması ile yatırımcıların dikkatini kâr rakamlarının ve bilançoların yüksek hisse değerlemelerini doğru çıkarıp çıkarmayacağı çekti. Yatırımcılar güçlü artış göstermesi beklenen ABD enflasyon ve perakande satış verilerini takip edecek. Japonya harici Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi işlem hacminin küçük olduğu bugün yüzde 0,6 düştü.

piyasaAltın Fiyatları

ABD’de enflasyonun yükseleceği tahmini dolar ve hazine tahvillerinin getirilerine yönelik beklentileri yükseltmesi ile geriledi. Altının spot piyasada ons fiyatı 1.738 dolar seviyelerinde.

Petrol Fiyatları

ABD’de petrol talebinin yükseleceğine dair beklentiler arttı. Brent ham petrol 63,20 dolar seviyesinden, ABD hafif ham petrol 59,5 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.