Güney Kore’den Kripto Parası Olanlara Hesap İncelemesi

Güney Kore’den Kripto Parası Olanlara Hesap İncelemesi

ABONE OL
26 Nisan 2021 16:00
Güney Kore’den Kripto Parası Olanlara Hesap İncelemesi
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto paralara yönelik araştırmalar hız ve derinlik kazandı. Tüm ülkelerde çalışmalar hızlandırılıyor. Güney Kore kripto para borsaları ve kripto para piyasaları ile ilgili bir dizi çalışma başlattı.


Güney Kore’nin Finans Düzenleme Başkanı Eun Sung-Soo 22 Nisan’da ulusal meclis komitesinde yaptığı konuşmasında ülkede tahminen 200’den fazla kripto para borsası var. Ancak hiçbirisinin hali hazırda lisans başvurusu yok. Lisans başvurusunda bulunmak için 24 Eylül son gün, bu tarihe kadar lisanslarını almazlarsa tüm hepsini kapatabiliriz ifadelerini kullandı.

cropped Kripto Para

Kripto Para Denetimi Geliyor

Güney Kore medya ajansı aYonhap News’in haberine göre Finansal Düzenleme Kurumu çalışanlarının kripto para hesapları hakkında inceleme başlattığını öne sürdü. Soruşturmanın 7 Mayıs ‘a kadar sürmesi beklenirken, kripto para birimi bölüm departmanında çalışanlarının komisyon tarafından detaylı şekilde inceleneceğini bildirdi. Komisyon üyeleri, departmanda çalışanların etik olmayan yollarla kazanç elde edip etmediklerini araştırıyor.Kripto para denetleme ve düzenleme konusunda Güney Kore aktif olarak faaliyet gösteren ülkeler arasında yerini alıyor. Halihazırda kripto paralarla ilgili vergi düzenlemesi oluşturulmuştur.

Kripto paralara olan ilginin artmasından dolayı ülkelerin bu konuda daha hassas davranmasını gerektiriyor. Türkiye’de ise kripto paralar ve bu paralar ile ilgili düzenlemeler tartışılıyor. Kripto paraya olan ilginin artmasıyla beraber mağduriyetlerde gün yüzüne çıkıyor. Fakat kripto para borsasında yasak düşünülmüyor. Birtakım vergi düzenlemesi geleceği gündeme gelen bilgiler arasında yerini alıyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir