Google’da “NFT” Arama Hacmi Rekor Kırdı!

Google’da “NFT” Arama Hacmi Rekor Kırdı!

ABONE OL
16 Mart 2021 03:13
Google’da “NFT” Arama Hacmi Rekor Kırdı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerin en trend konularından birisi olan “NFT” Google’da tüm aranma rekoru kırdı. 


The Block Research tarafından toplanan verilere göre değiştirilmez token anlamı taşıyan “NFT” terimi Google’da yapılan aramaların hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Bilindiği üzere Google’da arama hacimleri 0 ile 100 arasında bir rakamla belirtiliyor. 100 rakamı tanımlanan bir zaman aralığında maksimum değere tekabül ediyor. 8 Mart gününde başlayan hafta için Google arama hacminin 100’e ulaştığı görülüyor. Bu satı Şubat ortasında 15 olarak görülürken Mart başında ise 64 oldu. The Block’un kısa süre önce açıkladığı gibi NFT piyasası özellikle sporlar, ünlüler ve şirketlerdeki faaliyetlerde önemli bir artış oranı yakaladı. NFT alanı, Hashmasks gibi gelecek vaat eden yeni projelerin yanında eski ve yeni sanatçıların parçalarını basarak satışlar yaparak çıkması ile oluştu. Kullanıcıların NTF’ye olan ilgisindeki bu artış, 8 Mart tarihinden itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 398.800 kullanıcıya ulaşan haftalık NFT kullanıcı sayısıyla da kanıtlanıyor. NBA Top Shot platformunda ise 379.000 ile toplamın çoğu oluşturuluyordu. Bu platformu 12.260 kullanıcıyla Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity takip ediyor. 

NFT’lerin haftalık ticaret hacmi ise verilerle tam olarak örtüşmeyen, çok daha yüksel bir vokatilite oranına sahip. Hacmin toplamına baktığımızda ise 196.35 milyon dolarlık işlemle Şubat ayının sonunda tüm zamanların en yüksek noktasına ulaştığını görüyoruz. 

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.