Google, Play Store’da Komisyon Oranlarını %50 Düşürdü

Google, Play Store’da Komisyon Oranlarını %50 Düşürdü

ABONE OL
17 Mart 2021 13:59
Google, Play Store’da Komisyon Oranlarını %50 Düşürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’nin dev teknoloji firması Google, geri bildirimleri dikkate alarak Play Store’un komisyon oranlarında yarı yarıya indirime gittiğini açıkladı.


Google, Android geliştiricilerinin elde ettiğin gelirlere %30’luk bir komisyon uyguluyordu. Bu konuda çok sık geri bildirim alan Google, komisyon oranlarını %15 seviyesine indirdiğini duyurdu. Google cephesinden yapılan açıklamaya göre artık geliştiriciler 1 milyon doların altında gelir elde ederlerse, %15 oranında bir komisyon alınacak. Eğer geliştiricilerin elde ettiği gelir 1 milyon dolar ve üzerine çıkarsa uygulanacak komisyon oranında herhangi bir düşme olmayacak, oran yine %30’da kalacak.

Küçük Geliştiriciler İçin Sevindirici Gelişme

Teknoloji devi Google, daha önceki açıklamalarında Play Store’daki Android geliştiricilerinin %99’unun 1 milyon doların altında gelir elde ettiğini belirtmişti. Komisyon oranlarında yapılan yarı yarıya indirim de küçük geliştirici olan kişiler için bir hayli olumlu tepkiyle karşılandı.

Google’ın, Play Store’da uyguladığı bu indirim diğer bir teknoloji devi Apple’ın uyguladığı indirim ile aynı tutarda. Apple da geçtiğimiz yılın kasım ayında indirim haberini duyurmuş, geliştiricilerin elde ettiği gelir 1 milyon doların altında kalırsa %15 komisyon alacağını belirtmişti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.