Google Chrome Son Güncelleme İle Önemli Açıkları Gideriyor!

Google Chrome Son Güncelleme İle Önemli Açıkları Gideriyor!

ABONE OL
13 Mart 2021 10:23
Google Chrome Son Güncelleme İle Önemli Açıkları Gideriyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Google’ın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte Chrome’ın önemli açıkları gideriliyor.


Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome yeni güncellemeler almaya devam ediyor. Chrome’a gelen yeni 89.0.3489.90 güncellemesi ile birlikte Chrome’un önemli açıkları gideriliyor. 

Google tarafından yapılan açıklamada, yeni güncellemenin Chrome internet tarayıcısından 5 açığı kapattığı belirtildi. Chrome’un yeni güncellemesi ile birlikte Chromium’a güç veren Blink motorundaki önemli hatalar giderildi. 

google chrome son guncelleme ile onemli aciklari gideriyor 2Yeni güncelleme ile giderilen güvenlik açıkları ile ilgili şimdilik detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak giderilen bu güvenlik açığının ilk olarak ismi açıklanmayan bir araştırmacı tarafından 9 Mart tarihinde bildirilmiş olması. Güvenlik açığının detaylı olarak açıklanmamasının gerekçesi ise, açığın hala aktif olarak kullanılabilme ihtimali olarak görülüyor. 

Son İki Haftada İki Güncelleme!

Google’ın Chrome’a gelen yeni 89.0.3489.90 güncellemesiyle birlikte sekme gruplarında arabellek taşmasına neden olan güvenlik sorunları da çözülüyor. Google bilindiği üzere Mart ayının başında CVE-2021-21166 ismiyle dile getirilen bir güvenlik açığını kapatan güncelleme yayınlamıştı. Yeni güncelleme ile birlikte Google son iki hafta içerisinde iki güncelleme yayınladı. Eğer ki siz de aktif olarak Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız, Yardım – Google Chrome Hakkında adımlarını izleyerek tarayıcınızı en güncel hale getirebilirsiniz. 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
    AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir