Giyilebilir teknolojilere verilen para güvenlik açığını tetikliyor

Giyilebilir teknolojilere verilen para güvenlik açığını tetikliyor

ABONE OL
17 Mart 2021 11:04
Giyilebilir teknolojilere verilen para güvenlik açığını tetikliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknolojik aletler normal hayatın daha kolay hale gelmesi için her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor. Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen akıllı saatler, akıllı cep telefonları, kameralar ve akıllı gözlükler tüketiciyi etkilemeye ve hayatlarını değiştirmeye devam ediyor.


Teknoloji alanında yapılan çalışmalar hakkında bir rapor hazırlandı. Bu raporda giyilebilir teknolojik araçlar için gerçekleştirilen toplam harcamanın 81.5 milyar dolar civarında olabileceğinin altı çizildi.

Tüketicinin talebinin de teknolojik aletler üzerinde giderek arttığı belirtildi. Cihaz pazarının büyümesi ve bu alanda yapılan yatırımların artması yeni tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Giyilebilir cihazlara karşı bazı uyarılar yapıldı.

Güvenlik Açıklarına Dikkat Edin!Pandemi nedeniyle yaşam şartlarında da bazı değişiklikler meydana geldi. Bu değişiklikler sonrasında kısmen evden çalışma modeli ve sağlık durumu takipleri giyilebilir teknolojilere olan ihtiyacın giderek arttığını ortaya koymuş oldu. Bu durum güvenlik açıklarını da beraberinde getirdiği için özellikle kullanıcıları daha sık etkilemeye başladı.

Özellikle iş hayatında daha sık kullanılmasından dolayı veri hırsızlığı, kullanıcı verilerinin çalınması gibi durumları beraberinde getiriyor. Teknoloji pazarında meydana gelen bu büyüme sonrasında güvenlik ihtiyacının da artabileceği belirtildi. Yakın zamanda siber güvenliğe yapılan yatırımların artması ve bu konuda destekleyici çalışmaların yapılması bekleniyor. Teknolojiye yapılan yatırım ve harcamalar güvenlik ihtiyacını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.