Girişim Elektrik Halka Arz Ediliyor

Girişim Elektrik Halka Arz Ediliyor

Halka arzda peş peşe enerji şirketlerinden haberler gelmeye devam ediyor. Biotrend, Aydem, Çan2 ve Margün Enerji'nin ardından Girişim Elektrik de halka arz oluyor.

ABONE OL
20 Nisan 2021 11:12
Girişim Elektrik Halka Arz Ediliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arzda peş peşe enerji şirketlerinden haberler gelmeye devam ediyor. Biotrend, Aydem, Çan2 ve Margün Enerji’nin ardından Girişim Elektrik de halka arz oluyor.


Yatırımcılar tarafından büyük ilgi duyulan halka arzlarda bu hafta enerji şirketleri rüzgarı esiyor. Son bir ayda en büyük enerji şirketleri halka arz edilmişti. Biotrend, Aydem, Çan2 ve Margün Enerji’nin ardından Girişim Elektrik de halka arz trendine katıldı. Halka arz girişimlerini başlatan Girişim Elektrik, SPK ve Borsa İstanbul’a yapılması gereken başvuru işlemlerini tamamladı.

Oyak Yatırım’ın önderliğinde halka arz kararını gerçekleştiren Girişim Elektrik, açıkladığı bildiride 12 Nisan tarihinde başvuru belgelerini Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya ve Borsa İstanbul’a gönderdiğini halka duyurdu.

Girişim Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Behiç Harmanlı konuyla ilgili, ” Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz’’ ifadelerini kullandı.2020 senesinde Girişim Elektrik şirketinin 880 milyon Türk lirası net hasılat ve 235 milyon Türk lirası değerinde net kâr elde ettiğini söyleyen Harmanlı, yaptığı açıklamalarda; “Ülkemize önemli bir katma değer sağlayan Girişim Elektrik, yenilenebilir enerjinin bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, kazançlı ve ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkaracağız” sözlerine yer verdi.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.